Dr. Aigars Briņķis. Foto: www.PetNet.lv
Foto: Aigars Briņķis

Jautājums: Aizvedot savu minku (3 mēnešus vecu) pie ārsta, tas ieteica lietot speciālo barību. Tā kā barības veidi ir daudz, gribēju uzzināt, kā izvēlēties labāko risinājumu starp cenu un kvalitāti. Es nevaru atļauties savu mīluli barot ar Royal Canine...

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tika minēts arī Techni Cal. Kādas atsauksmes par šo barību? Varbūt varētu ieteikt vēl kādu barību? Cik reizes dienā būtu kaķis jābaro? Kā ēdienreižu skaits varētu mainīties, kaķim pieaugot?
Jau iepriekš - paldies!

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera 4, Rīga, tālr. 7500494):

Par dzīvnieka ēdināšanu var stāstīt daudz. Mēģināšu īsumā. Par Techni Cal barību nevarēšu neko daudz pateikt, mēs ar šo barības veidu nestrādājam, taču tas nenozīmē, ka šī barība ir slikta.

Uz barības pakām ir jābūt tabulai, kur norāda ieteicamo diennakts barības daudzumu atkarībā no kaķa svara. Jūs varat pieturēties pie ieteicamā barības daudzuma, vai arī barot tik daudz, cik kaķis vēlas. Ja Jūs dodat kaķim barību tik daudz, cik tas vēlas, ir jāuzmanās no aptaukošanās, tā arī ir liela problēma un izraisa nopietnus veselības traucējumus.

Pēc maniem novērojumiem, dodot profesionālo barību, dzīvnieki reti mēģina ēst vēl barību no saimnieka galda. Tie ir veselīgāki un dzīvespriecīgāki. Protams, neviens nevar Jums aizliegt barot savu dzīvnieku ar mājās gatavotu barību, taču tad ir nepieciešams lietot barības piedevas, kuras tas nespēj uzņemt mājas apstākļos.

Arī dzīvnieku ēdināšanā Jūs varat piekopt dažādus veidus (sausā barība, konservētā barība, naturālā barība). Kaķi bieži paši izvēlas sev tīkamāko barību, un tos grūti vēlāk pieradināt pie cita veida barības. Mēs saviem klientiem iesakām: Hills, Royal Canine, Eukanuba, Specific barības. Pasaulē ir sastopami vairāki simti barības ražošanas kompāniju.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nekādā gadījumā nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form