Dr. Aigars Briņķis. Foto: www.PetNet.lv
Foto: Aigars Briņķis

Jautājums: Kāds būtu labākais risinājums gadījumā, kad saimniekam uz 11 dienām jāatstāj nepilnu gadu vecs kaķēns, lai tam būtu pēc iespējas mazāks stress, ko labāk izvēlēties: dzīvnieku viesnīcu, atdot uz šo laiku draugiem vai atstāt mājās ar nosacījumu, ka katru dienu to atnāk apraudzīt un pabarot pazīstams cilvēks?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera iela 4, Rīga, tālr. 7500494):

Kaķi ir ļoti jūtīgi pret stresu un tiem visbiežāk var sākties augšējo elpošanas ceļu iekaisums (rinīts, rinotraheīts, traheobronhīts). Šī iemesla dēļ izvēle - viesnīca varētu būt kā otrais variants. Pirms atstājat dzīvnieku viesnīcā, obligāti to savakcinējiet. Vakcinācija ir jāveic vismaz 2 nedēļas pirms ievietošanas viesnīcā.

Ja Jūs dzīvnieku atstājat mājās vienu pašu, tad viņš var kļūt bailīgs un pamazām atsvešināties no cilvēkiem. Vislabākais risinājums ir atstāt kaķi draugiem, kuri zina Jūsu dzīvnieku un dzīvnieks zina viņus.

Jums ir jārēķinās ar to, ka tik jauns dzīvnieks pēc 11 dienu prombūtnes iespējams, ka aizmirsīs Jūs un pēc Jūsu atgriešanās viņam būs tuvāki tie cilvēki, kuri bija līdzās. Tas nevarētu būt par iemeslu Jums nebraukt atpūsties, paies dažas dienas pēc Jūsu atgriešanās un kaķēns Jūs atkal atcerēsies un būs priecīgs.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form