Jautājums: Sākšu ar to, ka man ir nepilnus trīs gadus veca kaķenīte. Viņa nav tīršķirnes, Angoras krustojums ar parasto, tīri balta. Esmu atradusi tādu pašu runcīti un vēlos sakrustot. Bet viņa man ir istabas kaķis. Vienreiz jau mēģināju vest pie runča, atstāju uz diennakti. Laikam no šoka, ka svešā vietā, nekas nesanāca:(

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pareizi rīkoties...? Lūdzu padomu.

Konsultē veterinārārste Olita Vecuma-Veco (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera iela 4, Rīga, tālr. 7500494):

Kaķiem vispirms ir jāiepazīstas, jāveido kontakti, jāiegūst interese pret pretējo dzimumu un tikai tad var mēģināt pārot. Jūsu darbība attiecībā pret kaķi izskatās mazliet merkantila. Ieteiktu mēģināt kaķus pakāpeniski sapazīstināt. Kaķenes apaugļoties var tikai pārošanās laikā un vienas diennakts kontakts nav bijis pietiekošs. Jūs droši varat kaķeni atstāt uz ilgāku laiku.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form