Kad iegādājaties kaķi

Jau tūkstošiem gadu kaķi ir mājdzīvnieki. Tie ir gan peļu ķērāji, gan pielūgsmes objekti un pēdējā laikā arī draugi cilvēkiem. Tie pat sākuši izkonkurēt suņus.
Kaķa popularitātei ir daudz iemeslu. Tie patīk neatkarīgā rakstura, skaistuma un rotaļīguma dēļ, turklāt to iegāde un uzturēšana ir salīdzinoši lēta. šķirnes kaķis maksā mazāk kā šķirnes suns. Turklāt kaķi ir pedantiski tīrīgi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja vien neesat nodomājuši iegādāties šķirnes kaķi un to nesterilizēt, lai tas radītu pēcnācējus, tad dzimumam nav īpašas nozīmes. Runči un kaķenes ir vienlīdz gudri, mīļi un rotaļīgi. Sterilizēts kaķis kļūst slinks tikai tad, ja saimnieks ar to nespēlējas. Nesterilizēts kaķu puiku būs pieaudzis jau sešu līdz astoņu mēnešu vecumā. Ja ļaus, tas sāks klaiņot apkārt, iezīmēt teritoriju un meklēt partneri. Ja to nelaidīs ārā, dzīvoklī var rasties nepatīkama smaka. Kaķu meitenes var izrādīt seksuālā brieduma pazīmes jau 5 mēnešu vecumā. Pārošanās periodam raksturīgo bļaušanu ar dažādiem medikamentiem iespējams padarīt retāku un īsāku.

Kaķu šķirņu ir daudz mazāk kā suņu šķirņu. Parasti šķirnes kaķim ir iepriekš paredzams raksturs. Katrai sugai ir savas priekšrocības un trūkumi. Ja nevēlaties daudz maksāt, ir iespējams iegādāties kaķēnu, kas kaut kādā veidā neatbilst standartiem un nav piemērots izstādēm, arī pavairošanai. Persiešu un tiem radniecīgo šķirņu kaķi ir visrāmākie. Savukārt orientālo šķirņu kaķi, galvenokārt, Siāmas, ir viskustīgākie un nepiemēroti nervoziem cilvēkiem. Reksa šķirnes kaķi ir ekstraverti, bet ģimenei ar bērnu piemēroti būtu britu vai amerikāņu īsspalvainie kaķi.

Ja izlemts dzīvnieku laist ārā, to nav ieteicams to darīt pirmajās dienās. Arī pieaugušu kaķi var laist ārā tikai tad, kad apradis ar jauno dzīvesvietu. Pretējā gadījumā tas var doties meklēt vecās mājas. Vēlams, lai pirmās pastaigas būtu kopā ar saimnieku. Kaķim pieaugot, tas ies aizvien tālāk no mājām, tādēļ ap kaklu piestiprināma siksniņa ar kaķa vārdu un adresi. Daudzi kaķu saimnieki ierīko speciālas durtiņas, lai dzīvnieks brīvi var iziet un ienākt mājā.

Ja reiz kaķis ir paņemts, tad jārēķinās, ka par to būs jārūpējas līdz pat mūža beigām. Kaķi dzīvo vismaz 14 gadus, taču bieži vien cilvēki no tiem atsakās, kad tie kļuvuši pieauguši un vairs nav rotaļīgi. Kaķi ļoti pierod pie teritorijas, viņiem ir grūti paciest ceļošanu. Ja mājās ir arī citi dzīvnieki, jābūt ļoti uzmanīgiem, jo neparedzēta tikšanās var tos padarīt par ienaidniekiem. Kad sākas kautiņš, abiem kaķiem var uzmest segu. Visvienkāršāk ir ienest kaķi mājā, kur dzīvo sterilizēta kaķene.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form