Reiniks atklāj, kā nomira Freimaņa šinšilla
Foto: F64

Ceturtdien, 7. februārī, 36. dzimšanas dienu būtu atzīmējis 2011. gadā mūžībā pāragri aizgājušais dziedātājs, dzejnieks un aktieris Mārtiņš Freimanis, kurš daudzu atmiņā palicis ne tikai kā daudzu hitu autors, bet arī liels dzīvnieku mīļotājs.

Atzīmējot Freimaņa jubilejas datumu, TV3 saviem skatītājiem demonstrēja aizgājējam veltītā, pērnā gada janvārī notikušā koncertuzveduma Mans draugs Mārtiņš Freimanis ierakstu, kurā gan ar dziesmām, gan atmiņu stāstiem uzstājās viņa draugi un domubiedri.

Atmiņās dalījās arī grupas PeR līderis Ralfs Eilands, kurš koncerta skatītājiem atgādināja stāstu par Freimani un vienu no  viņa daudzajiem mīluļiem - šinšillu Dambo jeb Dambīti, kas gan mirusi pāragrā nāvē.

Ralfs zināja stāstīt, ka ziemā, kad šinšilla nomirusi, zeme esot bijusi tik cieta, ka mūziķis nav varējis dzīvnieciņu apglabāt, tāpēc Mārtiņš mazo draudziņu ielicis saldētavā, kur tas sagaidījis pavasari, lai tiktu guldīts zemes klēpī.

Šo stāstu pēc Mārtiņa nāves publiski atcerējies arī viņa aizvietotājs grupā Tumsa Valters Frīdenbergs, kurš kāda koncerta laikā atklājis, ka mirušais dzīvnieciņš mūziķa saldētavā dusējis četrus mēnešus.

Pēc ceturtdienas vakarā pārraidītā koncerta arī viens no Freimaņa tuvākajiem draugiem - mūziķis Lauris Reiniks - atklāja kādu pārsteidzošu detaļu stāstā par Freimani un šinšillu.

"Atklāšu traģikomisku noslēpumu: tā šinšilla naktī uzleca uz poda malas, paslīdēja un noslīka," savā Twitter profilā pavēstīja Reiniks un precizēja, ka pēc šīs bojāejas arī dzīvnieciņš ievietots saldētavā.

Daudzreiz jau vēstīts, ka Freimanis savas dzīves laikā bija liels dzīvnieku mīļotājs: viņa miteklī dzīvojuši gan papagaiļi, gan bruņurupuči Lauris un Rūta, gan viņa uzticamā pavadone - kucīte Pepe (attēlā), gan kaķi, ar kuriem gan arī mūziķim tik raiti nav gājis, piemēram, 2010. gada rudenī Mārtiņš atklāja, ka viens no viņa kaķiem - Tīkliņš - izkritis pa logu.

Tags

Lauris Reiniks Mārtiņš Freimanis PeR Valters Frīdenbergs

Comment Form