Deviņas savdabīga izskata kaķu šķirnes
Foto: Shutterstock

Siāmas kaķu radniecīgās šķirnes Khao Manee jeb ''baltās pērles'' kaķa izcelsme meklējama Taizemē, kur tas, kā vēsta leģenda, esot bijis imperatoru mīlulis. Kaķis ir samērā mazs, apbrīnojami baltu, īsspalvainu kažoku. Ķepainis ir mīlošs, enerģisks un inteliģents. Viņš atšķiras ar izteiksmīgajām acīm, kas mēdz būt katra savā krāsā.

Šis kaķis uzmanību izpelnās ne tikai skaistā, sniegbaltā kažoka, bet arī dažādo acu krāsu dēļ. Viena no tām ir zilā krāsā, bet otrazaļā vai dzeltenā. Praksē audzētāji mēģina izvairīties no dažādu acu krāsu iespējas, tādēļ tagad šos kaķēnus var iegādāties ar zilām, zaļām vai dzintara dzeltenām acīm. Izņēmumi, protams, vienmēr pastāv.

Kaķim ir stingra muskulatūra, viņš ir veikls, elastīgs un atsperīgs. Runcis ir vidēji četrus, piecus kilogramus smags, mātīte sver līdz 3,5 kilogramiem. Kaķim ir spicas austiņas un smails purniņš. Īsspalvainais kažoks ir pieguļošs un gluds, ir maza vai vispār nekāda pavilna. Uzkrītoši baltā kažoka gludums ir svarīgs, mīkstums ne tik ļoti, tam nav plankumu.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form