Dzīvā šausmu filma - vienā naktī pilsēta klāta miljoniem zirnekļu tīklu
Foto: Kadrs no video

Tenesī štatā, Memfisā, cilvēkus šokē milzīgi zirnekļu tīkli, kas pārklājuši laukus un zemi apmēram 800 metru garumā, izveidojot tīklu palagu pār dzīvojamo rajonu, vēsta Nationalgeographic.com.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārsteidzošo balto tīklu šķiet zirnekļi izmanto, lai masveidā pārvietotos uz citu dzīvesvietu. Miljoniem zirnekļu ir kopīgi izveidojuši milzīgo, teju kilometru garo "bēgšanas ceļu", par kuru vietējie iedzīvotāji nav sajūsmā.

Šie zirnekļi nekož, nav cilvēkiem indīgi, tādēļ uztraukumam nav pamata, šis vienkārši ir pārsteidzošs dabas fenomens, kas noteikti vēl ilgi tiks pieminēts vēsturē. Akronas Universitātes biologs Tods Blakledžs

"Zirnekļi ir visur, uz mājas sienas, uz zemes, sajūta kā šausmu filmā. Nevaram pat mierīgi pasēdēt mājā, jo zirnekļi nemitīgi atrodas iekštelpās, jau stundu cenšamies no viņiem atbrīvoties, bet velti. Dzīvoju šeit 20 gadus, neko tādu nekad nebiju redzējusi," vietējam medijam Wmc Action News atklāj kāda iedzīvotāja.

Dzīvā šausmu filma - vienā naktī pilsēta klāta miljoniem zirnekļu tīklu
Foto: Kadrs no video

Zirnekļu pēkšņā parādīšanās nav kas anormāls un no tā noteikti nevajadzētu baidīties, atklāj Akronas Universitātes biologs Tods Blakledžs (Todd Blackledge).

"Ja cilvēki uzkavētos, mirkli atkāptos no šausminošās sajūtas un palūkotos zem tīklu "segas" viņi pamanītu, ka šie zirnekļi dzīvo neatkarīgu dzīvi un apkārtējie ļaudis viņiem nemaz neinteresē," saka biologs. Pēc redzētajām fotogrāfijām viņš nevarēja noteikt zirnekļu sugu, bet min, ka tie varētu būt riteņzirnekļi (Argiope catenulata).

Zirnekļiem nepieciešams vējš, lai turpinātu populāciju, biologs uzskata, ka tieši tas Memfisā nav noticis, tādēļ tīkli savijušies turpat un palikuši ilgstoši.

Pavasarī un rudenī miljoniem mazuļu uzrāpjas augstākajā punktā, piemēram, uz žoga vai staba, kur nu katrs tiek, auž pavedienus, tad vējš tos pūs dažādos virzienos, tādējādi ļaujot populācijai dabiskā veidā izplatīties. Šī ''ceļojuma'' laikā lielāka daļa no zirnekļiem neizdzīvo, skarbo laikapstākļu un citu radību, kas tos apēd, dēļ, bet nepieciešama tikai neliela daļa no visiem, lai veiksmīgi turpinātu sugu.

Zirnekļiem nepieciešams vējš, lai turpinātu populāciju, biologs uzskata, ka tieši tas Memfisā nav noticis, tādēļ tīkli savijušies turpat un palikuši ilgstoši. Nepiemēroto laikapstākļu dēļ jaunie zirnekļi savus tīklus ir sākuši aust vienlaicīgi. Tīkli, kas pārsvarā atrodas gaisā un cilvēkam nav redzami, vēja dēļ varētu būt nopūsti atkārtoti uz zemes, radot ''tīklu palagu'' pār pilsētas konkrēto teritoriju.

"Šie zirnekļi nekož, nav cilvēkiem indīgi, tādēļ uztraukumam nav pamata, šis vienkārši ir pārsteidzošs dabas fenomens, kas noteikti vēl ilgi tiks pieminēts vēsturē," skaidro biologs.

Šāda zirnekļu ''ceļošana'' nav novērota tikai Amerikas Savienotajās Valstīs, bijuši gadījumi arī Lielbritānijā un Austrālijā. Zirnekļi šādi ne tikai turpina populāciju, bet arī izvairās no dabas katastrofām. Kad 2012. gadā Austrālijā bija plūdi, miljoniem zirnekļu šādi bēga, lai nenoslīktu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form