Kā kaķis Lode no Ķīnas uz Latviju pārlidoja. Sirsnīgs pieredzes stāsts par dzīvnieku pārvadāšanu
Foto: Privātais arhīvs

Uz Ķīnu Pāvels ir braucis trīs reizes, taču pēdējā bija īpaša - viņš brauca tikai kaķa dēļ, kuru pārveda uz Latviju. Lode, kaķis, kura vārds ir tikpat īpašs, kāda ir viņa dzīve, dzimis laimes krekliņā, jo nonācis pie ļoti gādīgiem un mīlošiem saimniekiem. Par to arī ir šis stāsts - par dzīvnieku, kuru nepamet un kā labā saimnieki ir gatavi izdarīt daudz.

Pāvels un Lāsma Gumennikovi pašlaik dzīvo Latvijā, un viņu mājās mīt ļoti īpašs kaķis vārdā Lode. Viņu mīlulis ir dzimis Ķīnā, un tur notika viņu visu nozīmīgā tikšanās. Svešzemju kaķim abi tik ļoti pieķērušies, ka nolēmuši – jānokārto vajadzīgie dokumenti un jāved Lode mājās! Bet – kā? Kādi dokumenti jānokārto? Cik daudz laika un līdzekļu tas prasīs? Galu galā – kā kaķis izturēs garo lidojumu? Abi apstiprina – viss ir izdarāms un noskaidrojams! Turklāt atbildības sajūta pret dzīvnieku bija tik liela, ka viņi sapratuši – kaķi vienkārši nevar atstāt Ķīnā.

Pāvels, kurš Latvijas sabiedrībai plašāk pazīstams varētu būt kā seriāla "Jā, Boss!" un filmas "Es mīlu tevi, Rīga" režisors, pirmoreiz uz Ķīnu aizbrauca pēc universitātes absolvēšanas 2010. gadā. Tur arī sākusies viņa kinokarjera. Ķīnā Pāvels uzvarējis Starptautiskajā filmu festivālā, pēc tam Rīgā filmēta jau pieminētā filma un seriāls. Tad abi ar Lāsmu, kura bija absolvējusi starptautisko attiecību studiju programmu, devās uz Ķīnu, kur noritēja seriāla montāžas process un kur abi arī strādājuši. Pāvels darbojies kā luksusa preču uzņēmuma video departamenta menedžeris, režisējot un producējot reklāmas video, kā arī sadarbojies ar modes žurnāliem, braucot uz modes nedēļām gan Ņujorkā, gan Milānā. Savukārt Lāsma palīdzējusi ar reklāmas video scenārijiem, kā arī pasniegusi angļu valodu gan pieaugušajiem, gan bērniem. "Tas bija viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt citu kultūru," par pieredzi skolā stāsta Lāsma.

"Pirmā vieta, kur mēs kopā dzīvojām, bija ļoti piesārņota pilsēta Čangša, taču tad pārcēlāmies uz Sjamenu. Mūsu latviešu draugi no turienes brauca prom, tāpēc ievācāmies viņu dzīvoklī, un tur dzīvoja arī Lode," stāsta Lāsma. Saprotams, kaķis viņus uzreiz nepieņēma un pārdzīvoja, ka aizbraukuši iepriekšējie saimnieki, taču Lode ātri kļuva mīlīgs un ar jaunajiem saimniekiem sarada. Turklāt netālu no Sjamenas esošā saliņa – Gulang Ju – Ķīnā ir slavena ar daudzajiem kaķiem, kuri tur, gluži kā dzīvodami savvaļā, kļuvuši par mežonīgajiem kaķiem.

Stāstot par Lodi, dzirdams, ka mīlulis saimniekiem ļoti rūp. Un ne velti – kaķi taču pārveda no Ķīnas uz Latviju! Pāvels un Lāsma ļoti sarada ar Lodi, turklāt Lāsma pat pirms kaķa satikšanas esot zinājusi – Ķīnā viņa dzīvnieku neatstās. To viņa teikusi arī Pāvelam, kurš sākotnēji šo paziņojumu nav uztvēris nopietni, taču abi kaķi tik ļoti iemīlējuši un sapratuši – sev līdzi uz mājām Latvijā vedīs arī kaķi.

Comment Form