No dažiem gramiem līdz vairākiem kilogramiem – kādas ir dzīvnieku smadzenes?
Foto: Shutterstock

Dažāda izmēra smadzenes, kā arī dažādas smadzeņu sistēmas raksturo dzīvās būtnes. Vienam tās ir mazākas, citam – lielākas, taču vēl kādam aizņem pavisam nelielu daļu ķermeņa. Turklāt to izmērs var atšķirties pat vienas sugas ietvaros.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nesenos pētījumos secināts, ka dzīvnieki ar lielākām smadzenēm ir gudrāki un spēj izpildīt uzdevumus, lai tiktu pie kārotā. Vēl kāds pētījums liecina, ka dzīvnieki, kuru smadzenes ir lielākas, izmirs ātrāk. Taču – kādas tad ir dzīvnieku smadzenes? Kuram dzīvniekam tās ir vislielākās, bet kuram – vismazākās?

Piedāvājam dažu dzīvnieku raksturojumus par viņu smadzenēm un spējām. Salīdzinājumam – cilvēka smadzenes sver vidēji vienu kilogramu un divsimt gramu, kas ir aptuveni divi procenti no cilvēka svara. Dzīvnieku smadzeņu un ķermeņa attiecībai vajadzētu būt 1:180, putnu – 1:220, kamēr cilvēkiem tā ir 1:50.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form