No Noasa šķirsta līdz nodedzinātai pilsētai: desmit senākās kaķu šķirnes
Foto: Shutterstock

Visplašāk izplatīts tieši Norvēģijā, meža kaķi tiek saistīti ar vikingiem, kuru kultūrā kaķi tika pat dāvināti līgavām kāzu dienā. Tāpat kaķi tika izmantoti kā sargi pret grauzējiem.

Pielāgojoties Norvēģijas bargajiem laikapstākļiem, kaķiem izveidojies biezs kažoks un diezgan gara spalva. Arī kaķa pēdas klāj apmatojums, kas mīluļa ķepas pasargā no aukstuma.

Rakstos kaķis minēts 15. gadsimta dāņu garīdznieka Pēdera Klausena Frissa darbos, kurš rakstījis par trīs veidu lūšiem – vilku, lapsu un kaķu lūsi. Tiek pieļauts, ka tieši ar kaķu lūsi toreiz tika saprasts Norvēģijas meža kaķis.

Lai arī šķirnes pārstāvji manīti diezgan sen, šķirnes oficiāla atzīšana notikusi vien pagājušajā gadsimtā. Bija nepieciešams ilgs laiks, turklāt arī karš ietekmēja Norvēģijas meža kaķu izplatību, tāpēc pie oficiāla šķirnes nosaukuma "Norsk Skogkatt" un atzinuma kaķis tika tikai 1972. gadā.

Pašlaik kaķi ir manīti daudzviet pasaulē, ne tikai Norvēģijā.

Norvēģijas meža kaķis ir aktīvs, draiskulīgs, turklāt teju vienmēr ir labā omā. Saimniekus mēdz piesaistīt kaķu izteiksmīgais kažoks, kā arī ausis ar zīmīgo apmatojumu. Kaķis labi pielāgojas dažādām situācijām, turklāt ir ļoti uzticīgs savam saimniekam.

Comment Form