Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Bites ir vienas no čaklākajām dzīvajām būtnēm, allaž vācot nektāru un gādājot par vienu no saldākajiem gardumiem – medu. Taču arī viņu pašu starpā ir ne mazāk interesanti notikumi, ko novērojuši pētnieki.

Bišu kopienā var būt pat 50 tūkstoši indivīdu, kas strādā viena mērķa labad. Kad sadzimst mazuļi, bitēm var kļūt par šauru, tāpēc daļa var atdalīties un meklēt sev jaunu mājvietu. Ja kāds no lielā lidotāju bara nav ar mieru apmesties kādā vietā, kur jaunā kolonija ir iecerējusi uzturēties, notiek sava veida pārrunas.

Kā bites to dara? Dejojot. Viņu mazais ķermenītis it kā luncinās dejā, un teju vai diskotēkas atmosfērā tiek nolemts, kura bite ir par apmešanos konkrētā vietā. Dejošanas laikā bites cita citu pārliecina par to, vai vajadzētu palikt. Kuras bites piekrīt, tās dejodamas dodas uz noskatīto vietu. Galu galā uzvar viens bišu spiets.

Tags

Sarakstu karuselis Kaķis & Suns Vjetnamas pundurcūka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form