Desmit labākie ganu suņi pasaulē
Foto: Shutterstock

Sargsuņi, medību suņi, mīluļi, kas radīti cilvēka kompānijai... Četrkājainie draugi jau izsenis izmantoti dažādiem mērķiem, liekot lietā dzīvnieku labākās īpašības. Spēcīgā oža noder medībās, atlētiskais ķermenis – sargāšanā, bet mazie un dekoratīvie suņuki ērti iekārtojas saimnieka klēpī. Ir vēl kāda suņu grupa – ganu suņi. Par tiem šoreiz.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Suņu entuziaste Dženija Ņūberija "Cuteness" raksta par tām suņu šķirnēm, kuru pārstāvji, viņasprāt, ir vieni no labākajiem ganu suņiem pasaulē. Protams, tas nenozīmē, ka visi pārējie mīluļi ārpus šī desmitnieka ir sliktāki, jo katram saimniekam ar savu mīluli pieredze noteikti būs vislabākā. Taču tādējādi var iepazīt vairākus suņus un viņu aprakstus vienuviet, lai noskaidrotu, kā katra šķirne radusies un kādas ir tās pārstāvju raksturīgākās īpašības.

Kas tad raksturo ganu suņus? Šie dzīvnieki ir ļoti gudri, apķērīgi, enerģiski un darbīgi. Likumsakarīgi, ka darba suns mierā vis nevar nosēdēt, viņš allaž ir kustībā, tāpēc arī pašam saimniekam nākas krietni vien nopūlēties, lai nodarbinātu šo suni, ja viņš negana lopu barus. Dzīve ar kādu no ganu suņiem vienmēr būs interesanta, taču jāuzmanās, lai par sava veida ganāmpulku nekļūst paši ģimenes locekļi, pret kuriem suns centīsies parādīt savu pārākumu.

Iepazīsties ar desmit mīluļiem no visa plašā suņu šķirņu klāsta!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form