Suņu pasaules Dambo – deviņi mīluļi ar lielākajām austiņām
Foto: Shutterstock

Vai atceries zilonēnu Dambo ar neparasti lielajām ausīm? Lielas, vējā plīvojošas austiņas, tiklīdz suņuks metas draiskulīgos priekos brīvā dabā un arī mājoklī – tā ir viena no pazīmēm, kas dzīvniekus padara par īpaši pamanāmiem. Turklāt ir daudzi sunīši, kuru izskatā novērojamas īpaši garas austiņas, tāpēc šoreiz piedāvājam deviņus mīluļus, kuru austiņas noteikti pamanīsi uzreiz. Kuras ir šīs šķirnes?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zems un nebūt ne skumīgs

Suņu pasaules Dambo – deviņi mīluļi ar lielākajām austiņām
Foto: Shutterstock

Baseta jeb basethaunda izskats nereti rosina domāt, ka šīs šķirnes mīluļi ir allaž noskumuši. Tādas asociācijas rada basethaundu izteiksmīgais izskats, nokarenā āda, šķietami skumjais skatiens un noļukušās, garās austiņas. Autore Temzina Pikerela grāmatā "Suņa gars. Ilustrēta vēsture" raksta, ka austiņas ir ne tikai garas, bet arī lokanas un samtainas, turklāt tās ir ieliekušās uz iekšpusi.

Šīs šķirnes suņi jau izsenis zināmi kā lieliski palīgi medībās, jo basetam ir viens no suņu pasaulē spēcīgākajiem deguniem. Mīlulis veikli var sadzīt pēdas mazākajiem dzīvniekiem, piemēram, trušiem un zaķiem. Interesanti, ka basethaunds nebūt nav no lielākajiem dzīvniekiem, un tas atbalsojas arī šķirnes nosaukumā, kur vārda pirmā daļa "bas" apzīmē to, ka suns ir diezgan zems, viņa augums gandrīz vai sasniedz zemi. Taču tas gan nenozīmē, ka suns nav prasmīgs. Kā gan citādi viņš varētu lieliski darboties medībās? Turklāt tā pat ir priekšrocība, jo basets savu deguntiņu var pielikt tuvāk zemei, tādējādi nodrošinot veiksmīgāku pēdu dzīšanu.

Vai zināji, ka arī garās, nokarenās ausis palīdz sunim medībās? Tiek vēstīts, ka ausis, pieskaroties zemei, atsvaidzina medījuma smaržu, ko uzreiz uztver suņa deguns, vedot dzīvnieku līdz mērķim. Lūk, nenovērtē par zemu arī tādu priekšrocību!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form