Desmit baltākie mīluļi, kurus sniegā 'pazaudēsi'
Foto: Shutterstock

Tik balti, ka, ielecot lielā sniega kupenā, pazudīs! Tā gribētos teikt, ieraugot spoži baltos, mīlīgos dažāda izmēra četrkājainos draugus, kuri, šķiet, ziemai piestāv visvairāk. Divas mīlīgas ačteles, melnais degungals un mute ir gadnrīz vai vienīgie melnie akcenti suņu kopējā tēlā, tāpēc esam atlasījuši tās desmit suņu šķirnes, kuru pārstāvjus visbiežāk vai vienmēr redzēsi ar baltu kažociņu. Vai esi kādu no viņiem jau redzējis?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekskluzīvais mīlulis

Desmit baltākie mīluļi, kurus sniegā 'pazaudēsi'
Foto: Shutterstock

Tulearas kotons ir daudzās nozīmēs īpašs sunītis. Kā rašanās vietu, tā kažociņu jau raksturo šķirnes nosaukums, jo suņuka izcelsmes vieta ir Tuleara, reģions Madagaskarā, bet kotons (no angļu valodas vārda "cotton" un franču valodas vārda "coton" – kokvilna) apzīmē glāstiem patīkamo, mīksto, spoži balto spalvu. Salikumā ar sava veida ekskluzivitāti, jo agrākos laikos Tulearas kotoni galvenokārt piederēja vien Madagaskaras turīgo iedzīvotāju slānim, un patīkamo raksturu, suņuks var ātri vien iekarot cilvēka sirdi un palikt tur uz visiem laikiem.

Jāatzīst, ka daudzus mazos sunīšus, ieskaitot Tulearas kotonu, nezinātāji varētu nepareizi nosaukt, jo ārēji līdzīgs ir gan kotons, gan arī Maltas sunītis un frizē bišons, par kuriem varēsi lasīt turpinājumā. Un ne velti, jo, kā jau mazo jeb dekoratīvo šķirņu sunīšiem, viņiem ir arī gana daudz kopīga, piemēram, vēlme būt tuvu cilvēkam, draiskoties un laimīgi aizvadīt dzīvi. Būšana par cilvēka kompanjonu ir gandrīz vai kotona dzīves uzdevums, un to viņš pilda apzimīgi un lieliski.

Jāsaka gan, ka Tulearas kotons var būt ne tikai sniegbaltā, bet arī citās kažoka krāsās. Taču nevar noliegt, ka baltā spalva sunītim piešķir tādu kā svētku burvību un, iedomājoties, kā mazais draiskulis skrien pa piesnigušām kupenām, tā vien gribas skaistajā mirklī pakavēties ilgāk.

Interesanti, ka izstādēs, kā vēsta portāli, galvenokārt varot piedalīties vien balti Tulearas kotoni, lai arī pašiem gaišajiem skaistuļiem uz austiņām mēdz novērot dzeltenīgas nokrāsas. Plašāk par Tulearas kotonu var lasīt šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form