Svētā mierā! Suņi, kurus dzīvē maz kas satrauc
Foto: Shutterstock

Izskats, darbības un raksturs – tas viss var norādīt par visai viegli dzīves uztveri. Protams, izskats var būt visai mānīgs, taču suņu pasaulē tam ir gana liela loma. Vienam šķiet, ka suns "smaida", jo par to liecina uz augšu vērstie mutes kaktiņi, taču cits ir pārliecināts, ka mīlulis noteikti ir skumīgs, nelaimīgs un norūpējies, jo par to vēsta bēdīgais skatiens. Kā gan ir patiesībā? Šoreiz piedāvājam vairākas suņu šķirnes, kuru pārstāvji galvenokārt darbībās ir tik mierīgi un pacietīgi, un allaž priecīgi, ka šķiet – viņus nekas nespēj ietekmēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Protams, teiciens, ka suņus maz kas satrauc, varētu šķist nepamatots, taču arī suņu šķirņu aprakstos tiek norādīts, kā četrkājainais draugs izturas, piemēram, pret bērniem, kuri apkārt spēlējas. Zināms, ka kņada un troksnis sunim var arī nepatikt, taču pacietība un tolerance nu ir tās īpašības, kas sevišķi raksturo daudzus suņus un, iespējams, liek pamatus galīgajai saimnieku izvēlei par labu vienai vai otrai suņu šķirnei. Atceries, ka suņus tomēr nevajadzētu iegādāties izskata dēļ vien, jo vēlāk var izrādīties, ka zem tā patiesībā slēpjas visai "ciets riekstiņš". Pirms izvēlies savu nākamo mīluli, rūpīgi izpēti, kāds ir suņa raksturs (tas allaž pieejams aprakstos), kā suns kopjams, kādas fiziskās aktivitātes viņam nepieciešamas. Tāpat vari vērsties Latvijas Kinoloģiskajā federācijā un pie attiecīgās šķirnes audzētāja, lai noskaidrotu ko vairāk par sunīti, kuru esi iecerējis iegādātis. Kārtīga izpēte nevienam nav nākusi par ļaunu un, galu galā, apstiprina, ka tiešām esi nobriedis veikt nopietnu izvēli!

Turpinājumā vari lasīt par tiem suņiem, kuru aprakstos bieži parādās tieši mierīgums un spēja apkārtējo pasauli uztvert pavisam viegli, koncentrējoties vien uz savu saimnieku.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form