Foto: Kā lācenīte Ilzīte 16. dzimšanas dienu svinēja
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Līgatnes dabas taku slavenajai un mīlētajai lācenītei Ilzītei 11. janvārī apritēja 16 gadu jubileja. Par godu tam Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāvji un "lāču mamma", zvērkope Velga Vītola sagatavoja gardus pārsteigumus un svētku torti, "MansDraugs" pastāstīja pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lācene Ilzīte savā ziņā ir Līgatnes dabas taku simbols, jo nenoliedzami šo 16 gadu laikā kļuvusi par viszināmāko un atpazīstamāko dabas taku iemītnieku," pirms svētkiem atklāja DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Lācenei Ilzītei tika svinīgi pasniegta viņas audžumātes, zootehniķes Velgas Vītolas sarūpētā torte. Tā veidota no gardumiem, ko Ilzīte iecienījusi visvairāk, piemēram, lasis, rieksti, biezpiens, protams, arī medus un citi. Kopā ar torti lācenīte saņēma arī rozes, vienu par katru dzīves gadu, un apsveikuma kartīte ar laba vēlējumiem.

Foto: Kā lācenīte Ilzīte 16. dzimšanas dienu svinēja
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Tāpat sanākušie interesenti varēja klausīties pieredzes bagātās kopējas Vītolas stāstos un atmiņās par to, kā Ilzīte pirms 16 gadiem nonāca viņas rokās un kā lācenīte izaugusi par tik lielu un brašu dzīvnieku.

Lācenes dzimšanas diena ik gadu tiek atzīmēta vienā un tajā pašā datumā (11. janvārī) un kļuvusi par sirsnīgu satikšanās pasākumu Līgatnes dabas taku kolektīvam, atbalstītājiem un dzīvnieku draugiem, norādīja pārvaldē.

Foto: Kā lācenīte Ilzīte 16. dzimšanas dienu svinēja
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Daži fakti par jubilāri:

  • Lācene Ilzīte dzimusi 2001.gada 11.janvārī Līgatnes dabas takās, un šogad Ilzītei aprit 16 gadu.
  • Lāceni Ilzīti ir izaudzinājusi DAP Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola, jo māte no Ilzītes atteicās uzreiz pēc tās dzimšanas.
  • Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd ir kārtīga lāča svarā – apmēram 150 kg.
  • Ilzītes lielākie kārumi ir medus, rieksti, svaigas zivis – laši un skumbrijas, un kaltēti liellopu kuņģīši.
  • Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Lācenītes Ilzītes dzimšanas dienu svinības kļuvušas par tradīciju, un ik gadu lielā lāču dāma var mieloties ar īpaši sarūpēto svētku torti. Par to, kā skaistie svētki noritēja pērn, 2016. gadā, var lasīt šeit.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Līgatne Velga Vītola Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form