Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

Savannas kaķis ienes mājās nedaudz mežonīguma. Graciozajam kaķim ne tikai piemīt uzkrītošs izskats, kas atgādina Āfrikas servalu, tas arī ir enerģijas pilns dzīvnieks, kuram patīk bezgalīgi spēlēties ar kādu. Turklāt, paskatoties uz savannas kaķi un mīluļa valdzinošo izskatu, tā vien gribas domāt, ka tas nav vis parasts mājas mīlulis, bet gan savvaļas kaķītis.

Savu tiesu iespaidīgā auguma veidošanā devis savannas kaķa radītājs servals, kurš pagājušā gadsimta 80. gados sapārojās ar mājas kaķenīti, tādējādi radot ievērojami lielākus mājas kaķus. Tiesa, saimniekam šī šķirne varētu būt kā ciets riekstiņš, jo prasīs ne tikai atbildību, bet arī pūles mīluļa uzturēšanā un izprašanā.

Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

No pārējām kaķu šķirnēm savannas mīlulis noteikti atšķiras ar izskatu vienu. Savannas kaķim nav raksturīgās kuplās spalvas un salīdzinoši lielās galvas, tā vietā ir izteikti plankumains un īss kažociņš, kā arī ķīļveida galva.

Kā jau savvaļas kaķa radiniekam, savannas kaķim noteikti nav raksturīga pārmērīga laiskošanās un nekā nedarīšana. Šīs šķirnes kaķi ir ārkārtīgi ziņkārīgi un piedzīvojumus alkstoši. Mīluļus var apmācīt doties pastaigās ārā, un tad gan nebeidzami prieki, atklājot jaunas vietas, būs ne tikai saimniekam, bet arī kaķim.

Lasīt vairāk

Comment Form