Daudzus tūkstošus interneta lietotāju saviļņojis kāds video, kurā redzams, ka divas akvārija zivtiņas spļaudās ar smiltīm, ko uzsūkušas mutē. Taču dažādos forumos par akvārija zivtiņu tēmu šīs darbības skaidrojums atšķiras.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā redzams video, divas zivtiņas iesaistījušās tādā kā cīņā. Kamēr viena peldētāja iekārtojusies zem akvārijā ievietotā akmens un smiltis it kā vāc ārā no "alas", cita zivtiņa, šķiet, kā par spīti paņem mutē smiltis un tās izspļauj pret otru zivi. Turklāt vienubrīd pat redzams, ka zivtiņa smiltis kasa kā sunītis, bērdama tās otras zivs virzienā.

Sākotnēji varētu domāt, ka viena no zivtiņām vēlas smiltis izvākt no vietas zem akmens, bet otra to nevēlas pieļaut, smiltis bērdama akmens virzienā. Taču, lasot dažādus forumus, kas veltīti akvārija zivtiņu tēmai, var rast arī viedokli, ka dzīvās būtnes, savācot mutē krietnu daudzumu smilšu, patiesībā meklē ēdiena paliekas, kas varētu būt nosēdušās akvārija pamatnē. Iespējams, zivtiņas smiltis notur par ēdienu, bet, apjaušot, ka tā nav pārtika, tās izspļauj.

Vēl kāds pieļāvis, ka zivīm ir spēja filtrēt uzņemto smilšu daudzumu un apēst to, kas tajās ir ēdams, bet pārējo – izspļaut.

Taču, redzot nofilmēto situāciju, tā vien šķiet, ka zivtiņas nevis pārbauda ēdiena palieku esamību smiltīs, bet gan tās mērķtiecīgi spļauj viena uz otru.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form