Mazie sliņķi: četri sunīši, kas ātri nogurst
Foto: Shutterstock

Mēdz teikt - kas labi strādā, labi atpūšas. To noteikti var attiecināt arī uz sunīšiem. Kamēr lielāko suņu šķirņu pārstāvji, domājams, būs ar neizsīkstošāku enerģiju, citiem pietiks ar gana neilgām aktivitātēm, lai pēc tam nodotos saldam miedziņam un atpūtai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Domājot par dažādajiem suņiem, kuri atšķiras gan pēc vizuālajām īpašībām (auguma, spalvas garuma), gan arī pēc fiziskām un rakstura īpašībām (suņa vēsturiskā nozīme, pielietojums, aktivitāte), jāsaprot, ka katram mīlulim ir savas prasības, kuras tad nu atbildīgajam saimniekam jāņem vērā. Ja suns izsenis radis aktīvi palīdzēt cilvēkam, piemēram, piedaloties medībās, tad ir skaidrs, ka diendienā iegrožot suni četrās sienās noteikti nebūs labākais lēmums. Taču, ja sunītis gan senāk, gan tagad galvenokārt kalpojis kā mājas mīlulis un cilvēka kompanjons (šādus četrkājainos draugus sauc arī par dekoratīvajiem sunīšiem), tad, protams, pārlieku liela fiziskā slodze viņiem nemaz nebūs raksturīga.

Taču vērts paturēt prātā, ka ir suņu šķirnes, kurām īpaši karstajās dienās vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību. Ja dzīvnieciņam ir karsti un ja tas ir kāds no brahicefāliem suņiem (kuriem ir "plakans" purniņš un saraukts deguntiņš), tad jāuzmanās, lai suņuks nepārkarst un spēj atgūt spēkus. Tā kā šo suņu elpošana var tikt apdraudēta, noteikti nevajadzētu sunīti pakļaut lielai slodzei un ļaut viņam atpūsties.

Taču kopumā turpmāk minētie mīluļi būs lieliski kompanjoni saimniekiem, kuriem labāk patīk mierīgas pastaigas un kuri reizēm vēlas "iztrakoties" kopā ar saviem uzticamajiem draugiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form