Pieci ietiepīgi suņi, kuri izliksies, ka nedzird saimnieku
Foto: Shutterstock

Afgāņu kurts noteikti ir viens no tiem suņiem, kas nespēj atstāt vienaldzīgu. Garais, slaidais skaistulis ar spico purniņu un elegantu spalvu, kas pārvietojoties plīvo, rada teju vai karaliska suņa iespaidu. Turklāt afgāņu kurts pieskaitāms pie senākajiem suņiem pasaulē, liecības par šo suņu šķirni (vai vismaz tās pārstāvjiem līdzīgu suni) rodamas pat Ēģiptes faraona Tutanhamona kapenēs. Tiesa, kurts noteikti neatstās vienaldzīgu gandrīz vai nevienu cilvēku, jo vizuāli viņš neatgādina ne populāro vācu aitu suni, ne kādu citu mīluli, ko bieži redzam ielās.

Pieci ietiepīgi suņi, kuri izliksies, ka nedzird saimnieku
Foto: Shutterstock

Lai arī afgāņu kurts ir čakls darba suns, kas spēj visai ātri skriet, šīs šķirnes mīluļi ierindoti suņu inteliģences saraksta apakšā. "Reader's Digest" vēstīts, ka elegantie, neatkārtojamie afgāņu kurti ir ne visai viegli apmācāmi, jo suņiem raksturīga neatkarība un patstāvība, kas, saprotams, ietekmē viņu dzīves izpratni un uzdevumu izpildi. Taču suņi ir ārkārtīgi uzticīgi savam saimniekam un ļoti pieķeras cilvēkam. Ja suns kādu uzskata par ģimenes locekli, savstarpēja sapratne un mīlestība ir garantēta, taču pret svešiniekiem gan suns neskries mīļoties tāpat vien.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form