Pieci ietiepīgi suņi, kuri izliksies, ka nedzird saimnieku
Foto: Shutterstock

Suņu šķirnes ir tik dažādas, ka katrs topošais saimnieks noteikti var atrast kādu savam dzīvesveidam piemērotu mīluli. Vienmēr noteikti jāapsver dažādi faktori, ne tikai suņa lielums, kaut arī tas, protams, ir visai būtisks. Taču vērā jāņem arī tas, cik paklausīgs un rātns ir četrkājainais draugs. Izrādās, jau pirms vairāk nekā 20 gadiem veikts ievērojams pētījums, kas parāda apķērīgākos suņus savas sugas vidū.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēstīts "Reader's Digest", 1994. gadā Kanādas un ASV Kenelklubu speciālisti piedalījās daudzu šķirņu pārstāvju vērtēšanā, lai noteiktu, kuri suņi veiksmīgāk atsaucas un pakļaujas komandām. Domājams, zinātāji jau uzreiz teiks, ka noteikti starp paklausīgākajiem ir gan vācu aitu suns, kuru bieži redzam dažādās filmās un seriālos, kā arī drošības dienestu darbā, gan arī, piemēram, labradori, kurus var īpaši veiksmīgi apmācīt par, piemēram, suņiem-pavadoņiem un suņiem-asistentiem (pieredzes stāstu par suņa-pavadoņa Pīķa audzināšanu var lasīt šeit, bet par Elfu, pirmo oficiāli reģistrēto suni-asistentu Latvijā, var lasīt Baibas stāstā šeit). Taču ir vēl citas īpaši gudras suņu šķirnes, piemēram, borderkollijs (citas šķirnes var skatīt šeit).

Taču līdzās apķērīgākajiem suņiem noteikti arī tie, kuri komandas izpilda novēloti vai neizpilda nemaz, kā arī tie, kurus saimnieks varēs novērot ietiepības uzplūdos. Sak, ja suns negribēs, tad nedarīs! Tas gan nenozīmē, ka šie suņi būtu slikti mājdzīvnieki, jo ikviens četrkājainais draugs cilvēkam ir gatavs sniegt mīlestību un uzmanību, un to arī, domājams, ar uzviju saņem no cilvēka. Kuri tad ir tie, kuri biežāk nedzirdēs saimnieku? Jāpiebilst, ka suņu pētnieka un speciālista Stenlija Korena izveidotajā suņu inteliģences sarakstā noteikts, ka tie mīluļi, kas atrodas saraksta apakšā, uz paklausības komandām vai uzdevumiem neatsaucas ar pirmo reizi, taču tas nenozīmē, ka suns pilnībā ignorē saimnieka teikto. Jāpatur prātā, ka suņa izturēšanās ir atkarīga no paša saimnieka un tā, vai un kā suns ir apmācīts. Nevajadzētu vainot suni, ja pats saimnieks nav piedalījies mīluļa apmācībā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form