Putnu mīļotāji jau 17. sezonu aicināti piedalīties fotokonkursā
Foto: Dmitrijs Boiko

Līdz 18. martam fotogrāfi – amatieri un putnu mīļotāji – aicināti piedalīties Latvijas Dabas muzeja organizētajā fotokonkursā "Mans putns". Tas norisinās jau 17. sezonu, un konkursā var piedalīties, fotografējot gan Latvijas, gan svešzemju putnus, "MansDraugs" pavēstīja muzeja darbinieki.

Fotokonkurss "Mans putns" ir viena no iemīļotākajām aktivitātēm, kas jau kopš 2002. gada kā pirmais vēstnesis Dabas muzejā ziņo par pavasara tuvošanos. Konkursa mērķis ir veicināt interesi par putniem, mudināt cilvēkus ieskatīties dabā, saprast un mīlēt to. Pateicoties šai aktivitātei un autoru atsaucībai, ik gadu izdodas uzrunāt atšķirīgas sabiedrības grupas – zinošus putnu pazinējus un amatierus, interesentus dažādās vecuma grupās, kā arī pilsētu un lauku iedzīvotājus, teic muzejā.

Kā atzīst paši fotogrāfi un dabas pētnieki – putnus fotografēt nemaz nav tik viegli. Lai notvertu labus kadrus, nepieciešams daudz laika pavadīt tos vērojot, kas īsteniem dabas draugiem sagādā pat lielāku prieku par izdevušos kadru. Šajā fotokonkursā izmantotās fototehnikas kvalitātei nav noteicošā loma. Galvenie vērtēšanas kritēriji ir kadra unikalitāte un oriģinalitāte.

Fotogrāfijas konkursam un aizpildīts iesniegums par dalību jāiesniedz Dabas muzejā līdz šī gada 18. martam vai jānosūta uz Latvijas Dabas muzeju Kr. Barona 4, Rīga, LV-1050 (pasta zīmogs 18. marts). Ar fotokonkursa "Mans putns 2018" nolikumu var iepazīties muzeja mājas lapā. Vairāk informācijas pa tālr.: 67356041 un e-pastā dmitrijs.boiko@dabasmuzejs.gov.lv.

Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 14 gadiem), jaunieši (15-25 gadi), pieaugušie (26-50 gadi) un seniori (vecāki par 50 gadiem). Katrs dalībnieks drīkst iesniegt ne vairāk kā trīs fotogrāfijas (formāts 30x40 cm).

Fotokonkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks 2018. gada 6. aprīlī. Sarūpēts arī bagātīgs balvu fonds.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Fotogrāfijas Latvijas Dabas muzejs Kaķis & Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form