Dzīvnieku izstādē Ķīpsalā būs apskatāmi arī milzu gliemeži un čūskas

Dzīvnieku izstādē Ķīpsalā būs apskatāmi arī milzu gliemeži un čūskas
Foto: Publicitātes foto

17. un 18. martā izstādē "PetExpo 2018" Ķīpsalā interesenti varēs ieraudzīt ne tikai mīlīgus suņus un kaķus, bet arī vairākus neparastus mājdzīvniekus – dažādu sugu čūskas, vardes, ķirzakas, zirnekļus, tūkstoškājus, zarkukaiņus un prusakus, informē izstādes rīkotāji. Drosmīgākie dzīvās būtnes pat varēs paņemt rokās.

Posmkāju zoodārzs "Insektariumas" no Lietuvas sniegs iespēju apskatīt vairāk nekā 20 dažādu sugu tarantulus jeb putnu zirnekļus, kuri pārsteidz gan ar savu krāšņumu, gan izmēriem. Poecilotheria metallica sugas zirnekļi izceļas ar savu košo, metāliski zilo krāsu, Brachypelma boehmei un Brachypelma smithi – ar oranžo, bet Brazīlijas Nhandu chromatus ar sarkani balto krāsojumu. Efektīgs un liels ir Brachypelma emilia sugas pārstāvis, savukārt īpaši aktīvs un kustīgs ir Brazīlijas tarantuls (Lasiodora parahybana). Un tas nav viss – būs iespēja aplūkot arī retāk sastopamo Poecilotheria subfusca!

Bet, ja vēlies iegādāties savu pirmo putnu zirnekli, tad īpašu uzmanību labāk pievērs tādiem mierīgākas dabas zirnekļiem kā Lasiodorides striatus ar svītrainām kājiņām, Brachypelma albiceps ar zeltainu mugurpusi un Grammostola pulchripes, kas var izaugt pat 20-22 centimetrus liels.

Līdzās lielajiem putnu zirnekļiem, kā arī zarkukaiņiem, dievlūdzējiem, skorpioniem, prusakiem un daudzkājiem, būs apskatāmas arī dažādu sugu vardes – tostarp Austrālijas zaļā kokvarde (Litoria caerulea), kura ir viena no lielākajām – sugas mātītes var izaugt pat 13-15 centimetrus lielas.

Dzīvnieku izstādē Ķīpsalā būs apskatāmi arī milzu gliemeži un čūskas
Foto: Publicitātes foto

Ar iespaidīgu augumu pārsteigs arī Āfrikas milzu gliemezis (Achatina fulica), kura garums var sasniegt vairāk nekā 20 centimetrus, savukārt ar mīlīgi mazu augumu izstādes apmeklētājus priecēs Āfrikas Pigmeju pundurezis (Atelerix albiventris).

Izstādē neiztikt arī bez rāpuļiem. Ar izteikti garu asti leposies Takydromus sexlineatus sugas ķirzaka, ar bārdiņu – Pogona vitticeps ķirzaka, kura var izaugt 60 centimetrus gara, bet ar leoparda krāsas augumu – Eublepharis macularius sugas ķirzaka, kura ir viegli audzējama. Līdzās varēs aplūkot arī sīciņo iguānām radniecīgo Karolīnas jeb zaļo anolis (Anolis carolinensis) ķirzaku un vēl citas.

Savukārt tiem, kurus vilina vēl lielāki rāpuļi, noteikti prieku sagādās dažādas čūskas – Karaliskais pitons (Python regius), skaistā Orthriophis taeniurus, raibā Kukurūzas čūska (Pantherophis guttatus) un vēl citas.

Dzīvnieku izstādē Ķīpsalā būs apskatāmi arī milzu gliemeži un čūskas
Foto: Publicitātes foto

Vai tu zināji, ka gan čūskas, gan zirnekļi savā dzīves laikā vairākas reizes maina ādu, nometot veco? Gan pieaugušie, gan bērni "PetExpo 2018" ir aicināti ļauties jaunatklājumu priekam – ar rokām aptaustīt un ar lupu izpētīt čūsku un lielo zirnekļu nomestās ādas, kā arī iepazīt posmkāju kolekciju. Drosmīgākie izstādes apmeklētāji varēs nofotografēties ar lielo Madagaskaras šņācējprusaku, zarkukaiņiem un pat reti sastopamo albīno zalkti.

Tie, kuri ir jauna mīluļa meklējumos, varēs iztaujāt "Insektariumas" speciālistus un ar viņu palīdzību izvēlēties sev vispiemērotāko – vai tas būtu zirneklis, zarkukainis, varde vai arī ķirzaka. Turklāt izstādē šiem mazajiem mājas mīluļiem varēs iegādāties arī barību – circeņus, miltu un peru melnuļu kāpurus, kā arī tarakānus.

17. un 18. martā no pulksten 10 līdz 18 Ķīpsalā notiks lielākā mīļdzīvnieku izstāde Baltijā – "PetExpo 2018", kurā vēl bez šiem baisi mīlīgajiem mājdzīvniekiem varēs apskatīt tūkstošiem suņu, simtiem kaķu, kā arī trušus, ponijus, alpakas, vistas, gaiļus, kazas, āžus un vēl daudzus citus. Neizpaliks arī plašs zooindustrijas preču un pakalpojumu piedāvājums.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka