Muzeju naktī Rīgas zoodārzā varēs vērot, kā zvēri uzvedas krēslas stundās
Foto: Publicitātes foto

Muzeju naktī, kas norisināsies 19. maijā, Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks aizvadīta Vēstures nakts, informē zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau pagājuši 105 gadi, kopš tālajā 1912. gadā pirmo reizi publikai vārtus vēra daudzu fanātisku cilvēku izlolotais sapnis – Rīgas zooloģiskais dārzs. Garajos darbības gados ir piedzīvoti daudzi uzplaukuma periodi. Arī krīzes nav gājušas secen, taču kopīgiem spēkiem, pateicoties dārza darbinieku pašaizliedzīgajam darbam, tās visas ir pārvarētas, vēsta zoodārza pārstāvji, piebilstot, ka arī šobrīd attīstība turpinās un kā apliecinājums tam ir divi jaunie āra voljēri pie terārijas ēkas, kuros nupat, nupat iemitināti vairāku sugu papagaiļi un grifu pērļvistas.

Vēstures naktī zoodārzā varēs aplūkot zooloģiskā dārza savulaik izveidotos plakātus. Tie izvietoti Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā, kas atrodas kādreizējā restorāna telpās. Par tā laika spozmi liecina masīvā lustra, kamīns zāles stūrī, kā arī ēkas arhitektūra.

Pie Latvijas pūču ekspozīcijas izvietota plakātu sērija "Zoodārzs laiku lokos", kuros redzami dažādi drukāti izdevumi un zīmīgākās publikācijas par Rīgas zooloģisko dārzu.

Pie dārza vēsturiskajām ēkām ir izvietoti informatīvi plakāti, kas stāsta par ēkas būvniecību un par dzīvniekiem, kas tajās mituši. Vēsturiskās vietas var iepazīt arī kartē, kas atrodama šeit.

Nīlzirgu mājā izvietota kaulam veltīta izstāde "Osteo stāsti zoodārzā".

Muzeju naktī Rīgas zoodārzā varēs vērot, kā zvēri uzvedas krēslas stundās
Foto: Publicitātes foto

Tā kā siltais laiks arī ir klāt, daudzi silto zemju iemītnieki pārcēlušies uz saviem vasaras mājokļiem. Augumā nelielie Dienvidamerikas pērtiķēni – Ziemeļbrazīlijas kalitriksi, zeltainie lauvtamarīni un Geldi kalimiko, kā arī trompetes degunragputni nu apskatāmi āra voljeros pie terārijas ēkas. Turpat blakus skaļi par savu klātbūtni paziņo arī dažādu krāsu papagaiļi. Savukārt Galapagu bruņrupuči savā vasaras rezidencē jau rūpīgi nopļāvuši (precīzāk, noēduši) vienu daļu zālāja.

Jau daudzi apmeklētāji ir nākuši ciemos izbaudīt Ziemas nakti zoodārzā un vērojuši, ko dzīvnieki dara vakara krēslas stundās. Vēstures nakts zoodārzā piedāvā lielisku iespēju salīdzināt, kas ir mainījies. Vai pāvi joprojām nakšņo priežu augšējos zaros? Vai nīlzirgi tikpat laiski gulšņā ūdens baseinā? Kas jauns kaķu lemuru un surikatu ģimenēs? Kā paaudzies klinšu damanu mazulis un sarkanastes žako cālis? Kādi papagaiļi mitinās jaunajos voljēros? Vai izdosies ieraudzīt amizanto un ļoti veiklo lidvāveri? Un ko tagad dara pūces?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

19. maija vakarā zoodārza vārti apmeklētājiem būs atvērti līdz pulksten 22, ekspozīcijas – līdz pulksten 23, bet klejot pa zooloģiskā dārza takām drīkstēs līdz pulksten 23.30. Sadarbībā ar uzziņu dienestu "1188", pērkot ieejas biļeti no pulksten 18 līdz 22 un izmantojot īpašo kuponu, ieejas maksa ikvienam apmeklētājam būs tikai 3 eiro. Bērniem, kas vēl nav sasnieguši četru gadu vecumu un senioriem, kam jau ir vismaz 70 gadi, ieeja zoodārzā bez maksas.

Tags

Muzeju nakts Kaķis & Suns Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form