Pieci mazie suņi, kuri būs lieliski kompanjoni garos pārgājienos
Foto: Shutterstock

Velsas korgiji ir augumā zemi, ar īsām, spēcīgām kājām un piemīlīgām austiņām. Viņu izskats var būt maldinošs, bet ašais pārvietošanās veids rada pārsteigumu pat rūdītiem suņu mīļiem. Tāpēc arī viņi ir nonākuši labāko mazo suņu šķirnes pārgājienu kompanjonu sarakstā.

Par korgiju popularitāti noteikti jāpateicas karalienei Elizabetei II, kura neapšaubāmi ir šīs šķirnes mīļotāja. Viņai vēljoprojām ir vairāki šīs šķirnes suņi. Nereti tieši karaliene redzama attēlos ar saviem suņiem pastaigu laikā, iespējams, korgiju uzticamības, komunikabilitātes un pozitīvās attieksmes dēļ. Kurš gan pārgājienā nevēlētos doties ar šo amizanto suni?

Korgiji vienmēr aizstāv savu saimnieku, tāpēc nezināmos ceļos, kādi var būt pārgājienā, var justies daudz drošāk. Viņus bieži raksturo teiciens – lieli suņi, mazā augumiņā, jo korgiju attieksme un pārliecība ir viņu lielākais trumpis. Visticamāk, ka tas saglabājies vēsturiski – korgiji ir vieni no mazākajiem ganu suņiem, kuriem spēcīgi saglabājusies ganu dziņa.

Ilgākā pārgājienā saimniekam jāizvērtē sava korgija stūrgalvība un neatlaidība, kas var traucēt. Tāpat korgijs var mēģināt pārbaudīt saimnieka pacietību un robežas, būdams ietiepīgs, piemēram, pēkšņi aizsoļot citā virzienā. Tomēr, ja saimnieks pazīst savu suni, spēj labvēlīgi komunicēt, problēmām nevajadzētu rasties. Tāpat korgija iegarenais ķermenis un īsās kājiņas prasa diezgan lielu fizisko slodzi. Mazais draugs būs priecīgs atpūsties pārgājiena laikā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka