Drosmīgs jenots rāpjas pa debesskrāpja sienu un kļūst par sensāciju

Drosmīgs jenots rāpjas pa debesskrāpja sienu un kļūst par sensāciju
Foto: facebook.com/mprracoon

Pilsētā ieklīdis jenots uzrāpies 25 stāvu augstā biroju ēkā, kas ir augstākā celtne Minesotā, Amerikā. Dzīvnieka ceļam līdzi sekoja vairāki tūkstoši cilvēku un vietējie mediji, ziņo portāls "Independent.com".

Pirmie jenota izdarības bija pamanījuši trīs strādnieki. Efektīvi reaģējot, viņi ar koka slotai līdzīgu priekšmetu dzīvnieku centušies nocelt lejā, taču tas radīja gluži pretēju efektu. Pārlieku lielā cilvēku uzmanība vēl vairāk dzīvnieciņu sabiedēja, kā rezultātā jenots sāka rāpties arvien augstāk pa mājas sienu.

Jenota ceļš augšup ilga vairākas stundas. Noguruma brīžos dzīvnieciņš atpūtās uz tuvējās palodzes, kur, piespieduši sejas pie logiem, ar nepacietību un satraukumu viņu vēroja biroja darbinieki.

Jenota gaitām sekoja ne tikai tuvumā esošie cilvēki, bet arī vietējie mediji. Minesotas radio visas dienas garumā tā klausītājiem sniedza komentārus un jaunāko informāciju par jenota atrašanās vietu un iespējamo veselības stāvokli.

Jenota gaitām līdzi sekoja vairāki tūkstoši cilvēku. Viņam par godu tika izdomāts speciāls tēmturis #mprraccon. Cilvēki portālā "Twitter" aktīvi publicēja dažādus ierakstus, ziņojot pārējiem cik tālu jenots ir ticis. Visvairāk cilvēki uztraucās par to, ka dzīvnieks pagurs no kāpšanas, un viņa pārdrošais ceļojums beigsies pavisam nelāgi.

Kaut mazais dzīvnieciņš ar skumjām ačelēm vērās biroja ēkas logos, cilvēkiem tika kategoriski aizliegts viņu laist iekšā telpās. Jenoti var pārnēsāt dažādas slimības, tāpēc cilvēkiem nav ieteicams tos aiztikt vai nonākt jebkādā citā fiziskā kontaktā ar dzīvnieku pirms to apskatījis vetārsts, ziņo portāls "nytimes.com".

Kāds "Twitter" lietotājs mērķtiecīgā jenota rāpšanos salīdzināja ar dzīvi: "Nabaga izsalkušais jenots, kurš mērķtiecīgi rāpjas augstceltnē, lai izdzīvotu, parāda, ka dzīvība ir tā vērta, lai par to cīnītos."

Dienas laikā jenotam pat tika izveidots savas "Twitter" konts, kuram seko jau vairāk nekā 4,5 tūkstoši cilvēku. Daži mediji dzīvnieciņu iesaukuši par "zirnekļjenotu".

Kad dzīvnieciņš bija ticis līdz ēkas jumtam, tur viņu jau gaidīja "Wildlife Managment Service" darbinieki, kuri ir atbildīgi par savvaļas dzīvnieku uzraudzību un aprūpi pilsētā. Viņi bija nodrošinājušies ar kaķu barību, dzeramo ūdeni un būri, kurā dzīvnieku pēc tam pārvietot uz drošāku vietu. Pēc garās kāpšanas augšup pa 25 stāvu biroja ēku jenots izskatījās saguris un nobijies. Par spīti tam viņš bijis lieliskā formā. "Ar jenota veselību viss ir kārtībā, " vēsta Kristīne Valdiva, "Wildlife Managment Service" galvenā menedžere.

Jenoti ir vieni no labākajiem kāpējiem. Stiprās ķepas un spēja uzrāpties kokā viņus bieži vien izglābj no uzbrucēju draudiem.

"Wildlife Managment Service" darbinieki uzskata, ka jenots sācis rāpties pa ēkas sienu, jo ieraudzījis, ka uz zemāk esošajās ēkas konstrukcijas mitinās baloži. Iespējams dzīvnieks nodomājis, ka baloži tur ir izveidojuši ligzdu un ieperējuši olas, kas jenotiem ļoti garšo.

Pēc lielā piedzīvojuma dzīvnieks tika nogādāts atpakaļ savvaļā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka