PVD no dzīvokļa Purvciemā izņem 32 kaķus, kas turēti nepiemērotos apstākļos
Foto: Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no kāda dzīvokļa Rīgā, Dzelzavas ielā, izņēmis 28 pieaugušus kaķus un četrus aptuveni nedēļu vecus kaķēnus, jo to saimniece nespēja par dzīvniekiem parūpēties un dzīvnieku skaits dzīvoklī pārsniedza pieļaujamo.

Pirmo reizi PVD pārbaudi šajā Dzelzavas ielas namā veica augusta sākumā, kad tika saņemta informācija no Rīgas pašvaldības policijas, kura, atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām par netīrību un smaku, veica pārbaudi un konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem ļoti pieticīgos apstākļos un lielā netīrībā mitinās sieviete ar vairāk nekā 20 kaķiem.

PVD konstatēja, ka, neraugoties uz trūcīgajiem dzīves apstākļiem un lielo netīrību, kaķu veselības stāvoklis ir apmierinošs – tiem ir nodrošināta barība un dzeramais ūdens, taču kaķu skaits dzīvoklī uz pusi pārsniedz pieļaujamo, tādēļ PVD uzdeva dzīvnieku saimniecei divu nedēļu laikā atrast risinājumu, kā samazināt dzīvnieku skaitu līdz pieļaujamajam. Piemēram, labprātīgi dzīvniekus nododot patversmei vai atrodot tiem jaunus saimniekus.

Jāpiebilst, saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto, uz vienu pieaugušu kaķi ir jābūt pieciem kvadrātmetriem dzīvojamās telpas. Tas nozīmē, lai sieviete varētu turpināt turēt 20 kaķus, viņai jādzīvo vismaz 100 kvadrātmetru lielā dzīvoklī.

21. augustā Dzelzavas ielas dzīvoklī notika atkārtota PVD pārbaude, lai pārliecinātos, vai konstatētie pārkāpumi ir novērsti. Ņemot vērā, ka dzīvnieku skaits dzīvoklī ne tikai nav samazinājies, bet ir pat pieaudzis, visi tur mītošie dzīvnieki administratīvā pārkāpuma lietas ietvaros tika izņemti un nogādāti dzīvnieku patversmē.

Pirmdien ziņojām – 18. augustā Garkalnes novada Sužos sievietei atņemti 45 kaķi, kas turēti necilvēcīgos apstākļos. Vairāk lasiet šeit.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Pārtikas un veterinārais dienests Rīgas pašvaldības policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form