Izstādē par labākā kaķa titulu cīnīsies pašmāju meinkūns Diego – milzīgais skaistulis ar suņa dabu
Foto: Privātā arhīva foto

Kurš ir labākais kaķis Latvijā? 24. martā izstādē "PetExpo 2019" notiks "TOP kaķa 2018" apbalvošana, kur kaķus suminās par izcilajiem sasniegumiem pagājušā gada izstādēs. Viens no tiem varētu būt arī apmeklētāju iemīļotais murrātājs Diego. "Daudzi pazīst tieši Diego un uz mājdzīvnieku izstādēm Ķīpsalā nāk tikai tāpēc, lai satiktu viņu," norāda kaķa saimnieks Ivo Obrumanis, kurš atklāj interesantus faktus par lūsim līdzīgo murrātāju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ivo Obrumanim pieder meinkūnu audzētava. Pieci no viņa audzētavas meinkūniem ir nominēti titulam "TOP kaķis 2018" sterilizēto kaķu, junioru un pieaugušo kaķu kategorijā. Taču vispopulārākais ir zilais, septiņus gadus vecais milzis Diego.

Lūk, daži interesanti fakti par Diego!

Dalība izstādēs – darbs vai atpūta?

"Diego ir bijis tik daudz izstādēs, ka viņam ir pilnīgi vienalga – vai viņš ir mājās vai izstādē. Izstādēs Diego stresa nav, viņš ir pieradis pie cilvēku pūļiem. Dalību izstādē Diego neuztver kā darbu, jo viņš sevi izrāda jau no bērnības," atklāj saimnieks. Visbiežāk lielais meinkūns laiku izstādē pavada guļot vai spēlējoties, bet vienmēr izbauda apmeklētāju interesi un vēlmi viņu paglaudīt.

Izskats ir maldinošs

Lai arī varētu šķist, ka lielais meinkūns Diego ir ārkārtīgi smags, izrādās, tā nebūt nav. Diego sver tikai 10 kilogramus. "Visi meinkūni ir tievi. Ja pačamdīsiet, varēsiet sajust ribas. Protams, kastrēti kaķi būs nedaudz resnāki. Lielākoties meinkūna svaru veido nevis tauki, bet gan kaķa kauli. Tievs, garš, liels – tas vislabāk raksturo meinkūnu," skaidro kaķu saimnieks.

Nedaudz narciss

Diego ļoti patīk gulēt, taču viņš labprāt arī izrāda savu skaistumu un aicina sevi glaudīt. Turklāt nevajag satraukties, ka meinkūns varētu ieskrāpēt. "Šīs šķirnes kaķi neskrāpē, viņi ir mīļi un spēj sadraudzēties pat ar svešinieku," norāda Ivo.

Sliņķis ar suņa dabu

Kā jau tas runčiem raksturīgs, Diego ir slinks. Lai arī meinkūniem piedēvē suņiem raksturīgas īpašības, tās visbiežāk var novērot nevis runčiem, bet kaķenēm, kuras ir gatavas atnest aizmestus kociņus un bumbiņas. Taču Ivo ir novērojis, ka viņa mājoklī dzīvojošie meinkūni ir lielos draugos ar suņiem: "Meinkūni labi sadzīvo ar suņiem, viņi nav tipiski kaķi. Viņiem ir suņa raksturs. Kad suņi atnāk no pastaigas, Diego tūlīt dodas klāt, pieglaužas un laiza viņus. Bieži vien kaķi guļ kopā ar suņiem."

Skaistumkopšana reizi nedēļā

Lielais un pūkainais skaistulis ir jāķemmē vismaz reizi nedēļā. Ivo, kurš ir kaķu frizieris, stāsta: "Kaķa kopšana ir sarežģīts process. Ja dzīvnieks nav sterilizēts vai kastrēts, viņš jāķemmē diezgan bieži, jo tauku dziedzeri ietauko dzīvnieka ķermeni, asti un var veicināt ādas iekaišanu un netīrumu uzkrāšanos. Tikai ar profesionālās kosmētikas palīdzību kaķi var nomazgāt tīru, jo mājas apstākļos to ir grūti izdarīt." Lai Diego varētu sagatavot izstādei, ir jārēķinās ar aptuveni pusotru stundu.

Kaķis – saimnieka spogulis?

"Mēdz teikt – kāds saimnieks, tāds suns. Bet kaķis? Varbūt savā ziņā tā ir patiesība. Diego ir netipisks raksturs, jo viņš metienā piedzima vienīgais, līdz ar to nekad nav bijis vairāku kaķēnu pulkā un ir uzaudzis kopā ar cilvēkiem. Diego domā, ka ir cilvēks, nevis kaķis," prāto saimnieks Ivo.

To, vai Diego iegūs titulu "TOP kaķis 2018", varēsi noskaidrot 24. martā pulksten 15 izstādē "PetExpo 2019". Vairāk informācijas par izstādi un tās programmu, meklē te.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form