Vaļi Aļaskā un tīģeri Taizemē: Margarita no Rīgas, kas glābj dzīvniekus visā pasaulē
Foto: instagram.com/s_marga

Margarita Samsonova jau sešus gadus darbojas kā brīvprātīgā dažādās dzīvnieku aizsardzības organizācijās visā pasaulē. Šo gadu laikā jaunā sieviete ir palīdzējusi pingvīniem Ziemeļāfrikā, tīģeriem Taizemē, vaļiem Aļaskā un daudziem citiem dzīvniekiem dažādos pasaules nostūros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Margarita gandrīz vienmēr ir ceļā, un arī mūsu sarunas laikā viņa atrodas uz kuģa Karību jūras vidū. Kaut tagad eksotiskas valstis un tāli ceļojumi ir viņa dzīvesveids, agrāk tā nebija. Vēl pirms sešiem gadiem Margarita mācījās un dzīvoja Rīgā, un, kā viņa pati saka, nekad nebūtu domājusi, ka reiz ceļošana būs viņas ikdiena.

Kaut dzimusi un visu mūžu līdz 18 gadu vecumam nodzīvojusi Latvijā, jaunā sieviete turējās pie pārliecības, ka savu turpmāko dzīvi viņa nesaistīs ar Latviju. Šī iemesla dēļ uzreiz pēc vidusskolas beigšanas viņa uz neilgu laiku pārcēlās uz Nīderlandi. Tur Margarita atrada darbu, taču, tā kā viņa vienmēr bijusi kāra uz piedzīvojumiem, ierastā pieaugušo dzīve viņai nebija pa prātam.

Pēc kāda laika viņa saņēma piedāvājumu strādāt uz kruīza kuģa, kura maršruts veda apkārt Aļaskai. To viņa, daudz nedomājot, arī pieņēma. "Es nekad iepriekš nebiju bijusi citā kontinentā, taču nospriedu, ka tā ir lieliska iespēja. Manā prātā Aļaska bija kaut kas tāls un nesasniedzams." Margarita stāsta, ka šis galamērķis gluži nebija tas, ko viņa būtu gribējusi: "Kad pieteicos darbam uz kruīza kuģa, sapņoju par baltām pludmalēm, karstu sauli un atspirdzinošiem dzērieniem visas dienas garumā. Taču tā vietā viņi mani aizsūtīja uz auksto un sniegoto Aļasku." Taču tieši Aļaskā pavadītais laiks izmainīja Margaritas dzīvi uz visiem laikiem.

View this post on Instagram

A post shared by Margarita (@s_marga) on Jul 13, 2013 at 12:32pm PDT


Kādā Aļaskai ierasti aukstā dienā Margarita nolēma pieteikties vaļu vērošanas tūrei. Šo tūri organizēja cilvēku grupa, kas ar kuģi seko vaļiem no Galapagu salām līdz Aļaskai. Šīs ekspedīcijas laikā viņi studē vaļu uzvedību, sazināšanās spējas un daudz ko citu. "Tie bija laimīgākie cilvēki, kādus es jebkad biju satikusi," stāsta Margarita. "Viņi katru rītu cēlās ar apziņu, ka dara ko patiešām nozīmīgu. Tas bija tieši tas, ko es vēlējos arī savā dzīvē."

Tūres laikā jaunajai sievietei izdevās sadraudzēties ar vaļu vērotājiem un vienoties par iespēju pievienoties viņiem darbā. Katru reizi, kad Margarita bija pilsētā, kur mitinājās vaļu vērotāji, jaunā sieviete kopā ar viņiem devās pētīt vaļu uzvedību. "Es iemācījos, kā strādāt ar eholokāciju (ultraskaņa, kuru, lai orientētos apkārtnē, izmanto tādi dzīvnieki kā delfīni, sikspārņi un arī vaļi), atpazīt dažādās skaņas, kuras izdvesa vaļi, un daudz ko citu," stāsta Margarita. Viņa piebilst, ka tā bija neaizmirstama pieredze, kas lika viņai saprast, ka darbs ar dzīvniekiem ir tas, ar ko viņa vēlas saistīt savu turpmāko dzīvi.

View this post on Instagram

A post shared by Margarita (@s_marga) on Oct 9, 2016 at 11:44am PDT


Kad bija noslēgusies viņas darba sezona uz kruīza kuģa, meitene nolēma izmēģināt savus spēkus un kļūt par brīvprātīgo safari parkā Taizemē. "Tikai brīdī, kad Bangkokas lidostā stāvēju un gaidīju autobusu uz pilsētu, kuras nosaukumu es nespēju izrunāt, sapratu, kur esmu sevi ielikusi," savas pirmās sajūtas, ielidojot Taizemē, raksturo Margarita. Nākamos divus mēnešus viņa ik dienu pa parka teritoriju pavadiņā vadāja tīģerus, lai nodrošinātu viņiem nepieciešamo fizisko aktivitāti, redzēja pirmos lācēna soļus un piedzīvoja vēl daudz un dažādus krāšņus mirkļus. "Šī pieredze man lika mainīties. Lietas, kas iepriekš šķita svarīgas, sāka zaudēt vērtību, un tā vietā nāca citas. Kā tu vari domāt par manikīres apmeklējumu vai apcerēt, uz kuru ballīti šovakar doties, ja tev ik dienu ir iespēja piedzīvot tik unikālas lietas kā šajā safari parkā!?"

View this post on Instagram

A post shared by Margarita (@s_marga) on Apr 17, 2014 at 4:33am PDT


Ja pieredze Aļaskā Margaritai lika saprast, ka viņa vēlas palīdzēt dzīvniekiem, tad piedzīvotais Taizemē viņu pamudināja uzsākt mācības. "Es sapratu: ja vēlos palīdzēt dzīvniekiem, man nepietiks vien ar brīvprātīgo pieredzi, ir nepieciešama arī izglītība," stāsta jaunā sieviete. Domāts – darīts. Pēc atgriešanās no Taizemes Margarita uzsāka mācības Oksfordas Universitātē Lielbritānijā un izskolojās par zoologu.

Kaut mācības aizņēma daudz laika, Margarita katru brīvo brīdi izmantoja, lai strādātu par brīvprātīgo dzīvnieku aizsardzības organizācijās dažādās pasaules valstīs. "Kamēr citi brīvdienās nesteidzīgi izbaudīja savu brīvo laiku, apciemoja vecākus un draugus, es izvēlējos ceļot un papildināt savu pieredzi un zināšanas darbā ar dzīvniekiem," viņa atklāj. Tam visam pa vidu Margarita 45 stundas nedēļā strādāja nelielā bārā Oksfordā, kas nodrošināja viņu ar nepieciešamajiem līdzekļiem dzīvošanai, ceļošanai un mācībām.

Tags

Āfrika Lasāmgabali Taizeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form