2018. gada 21. februāra rītā Iecavas novada mežā pie Putrupes iemūžināts lēkšojošs ķengurs. Vietējā dzīvnieku audzētavā "Minizoo "Dobuļi"" norādīja, ka visi četri tur mītošie ķenguri ir uz vietas, kā arī pauda – ķenguru notvert ir neiespējami. Ķenguru lēkšojam pa vietējo pļavu pamanījusi kāda "Delfi" lasītāja. Toreiz Iecavas novada Dzimtmisas zoodārza vadītājs Varis Ķelpe norādīja, ka ķenguru noķert ir gandrīz neiespējami un to nevar paveikt pat suns. Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis piebilda, ka vienīgā cerība, kā noķert ķenguru, ir ar viņa saimnieka palīdzību: "Ķengurs var atpazīt savus saimniekus, ja ir bijusi normāla savstarpējā komunikācija. Tomēr vienlaikus šādos apstākļos dzīvnieks ir nervozs un neprognozējams – saimnieku var neatzīt." Tāpat Lielkalns pieminēja, ka aukstie laikapstākļi un trūkums nogurdinās dzīvnieku, līdz ar to viņu varētu būt vieglāk noķert.

Taču, neskatoties uz šķietami bezcerīgo situāciju, izbēgušo valabiju izdevās noķert jau nākamās dienas rītā. Dzīvnieks visu nakti gulējis kādas privātmājas ābeļdārzā. Dārza saimniekam kopā ar palīgiem valabiju izdevies noķert. Dzīvnieka noķeršanai vīrieši izmantojuši tīklus, ar kuriem to ieskāva un sagūstīja. Ķengurs gan esot pretojies un mēģinājis mukt, taču bija skaidri nojaušams, ka viņš ir pamatīgi nosalis.

Pēc dzīvnieka noķeršanas tas tika nogādāts Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Ierodoties zoodārzā, valabiju apskatījuši veterinārārsti, kas atzina, ka dzīvnieks ir veselīgs, fiziski spēcīgs, labi barots un bez ārējiem savainojumiem. Tāpat tika noskaidrots, ka valabijs nav čipēts, līdz ar to nebija iespējams noskaidrot, no kurienes viņš ir izbēdzis un kam pieder. Tolaik vēl zoodārza darbinieki cerēja, ka saimnieks pieteiksies pats, taču tā nenotika, tāpēc tika pieņemts lēmums rudpelēko valabiju tēviņu piedāvāt kādam zooloģiskajam dārzam.

Pa to laiku daži aktīvi ķengura liktenī ieinteresēti Iecavas puses iedzīvotāji ieteica dzīvnieku nodēvēt par Spelgoni, jo tam liktenīgu sakritību dēļ izdevās pārciest bargo ziemas salu. Tā nu valabija tēviņš tika iesaukts par Spelgoni.

Par viņu lielu interesi izrādīja Varšavas zoodārzs Polijā. Tur tolaik uz labākiem medību laukiem bija devies vietējais rudpelēko valabiju tēviņš, tādēļ viņiem ļoti noderīgs likās jauns sugas turpinātājs.
Tā nu 2018. gada 10. marta rītā Spelgonis devās ceļā uz Varšavas zoodārzu, kur nonācis jau tās pašas dienas vakarā. Tomēr ar pārējiem zoodārza ķenguriem viņam uzreiz vēl iepazīties netika ļauts, jo dzīvniekam vēl kāds laiks bija jāpavada karantīnas apstākļos.

Tagad Varšavas zoodārzā dzīvo astoņi rudpelēkie valabiji. Barā ir Spelgonis, sešas dažāda vecuma mātītes un viens jauns, divgadīgs tēviņš. Lielkalns stāsta, ka Spelgonis vēl nav ticis pie pēcnācējiem, jo pagājis salīdzinoši neilgs laiks, kopš viņš atrodas Varšavas zoodārzā. "Tomēr ceram, ka visai drīz saņemsim kādas ziņas par mūsu rudpelēkā valabija sekmēm šajā jomā," viņš piebilst.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Lasāmgabali Rīgas zoodārzs Zilonis Kaķis & Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form