Suns acu vietā: kā apmāca četrkājainos pavadoņus
Foto: Privātā arhīva foto


Daudziem ir vēlme papaijāt mīlīgos dzīvniekus. Liene stāsta, ka tā ir viena no lietām, ar kuru biedrība visvairāk cīnās. Viņa atklāj, ka daudzi cilvēki ne tikai izrāda interesi un vēlmi suņukus papaijāt, bet arī pacienāt ar gardumiem. "Tas ir vissliktākais, ko var izdarīt brīdī, kad suns pilda pavadoņa pienākumus," viņa stāsta. "Viņš ir dzīvnieks, nevis robots, līdz ar to viņa uzmanību var noķert, sevišķi tad, ja tiek piedāvāts kas garšīgs." Liene atklāj, ka suns, esot ārpus mājas, koncentrējas uz veicamo uzdevumu, un šāda veida cilvēku uzmanība var viņu no tā novērst. "Ja sunim ir dota komanda "Mājās!", tad viņam jāved saimnieks uz mājām, nevis jāēd pīrādziņi un jāspēlējas ar nejaušiem garāmgājējiem," viņa piebilst. "Uz ielas sunim jau tā ir jāsastopas ar daudzām smaržām un lietām, kas var novērst viņa uzmanību."

Liene atklāj, ka suņi-pavadoņi tiek arī pie atpūtas un izklaides, taču šie brīži ir stingri ierobežoti, lai suns pēc tam būtu spējīgs koncentrēties un paveikt uzdoto darbu pēc iespējas labāk. Parasti izklaides brīži suņiem ir pēc padarīta darba.

Lai ierobežotu cilvēku vēlmi paglaudīt Servisa suņus, biedrība "Teodors" ir ieviesusi vestes, kuras suņus padara labāk pamanāmus. Uz vestēm ir arī uzrakstīts brīdinājums, ka dzīvnieku nedrīkst aiztikt, barot un nevajadzētu ar to veidot arī acu kontaktu. Liene atklāj, ka vestes situāciju ir uzlabojušas un, pateicoties tām, problēma ir mazinājusies. "Varētu šķist, ka tas tāds sīkums vien ir, bet ir redzama pilnīgi cita attieksme no cilvēku puses," stāsta Liene.

Šo risinājumu biedrība aizguvusi no ārvalstīm, kur šādās vestēs servisa suņi pārvietojas jau vairākus gadus.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Lasāmgabali Suns Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form