Jauna suga Latvijas savvaļā: pirmo reizi novērots īspirkstu cīrulis
Foto: Pēteris Daknis

Piektdien, 24. aprīlī, pirmo reizi Latvijā novērots īspirkstu cīrulis (Calandrella brachydactyla), kas ir jauna suga Latvijas savvaļā, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) pārstāvji.

Īspirkstu cīruli, veicot putnu monitoringu LOB uzdevumā, novērojis Pēteris Daknis Pāvilostas novadā.

Jauna suga Latvijas savvaļā: pirmo reizi novērots īspirkstu cīrulis
Foto: Pēteris Daknis

"Īspirkstu cīruli, kas ir no Dienvideiropas nākusi suga, līdz šim neviens Latvijā vēl nebija fiksējis, lai arī Somijā un Igaunijā tas jau bija redzēts. Tuvākās zināmās ligzdošanas vietas zināmas aptuveni tūkstoti kilometru uz dienvidaustrumiem, tostarp Ukrainas ziemeļu daļā," skaidro ornitologs Māris Strazds.

Pēdējo reizi jauna putnu suga Latvijas savvaļā novērota 2016. gadā. Toreiz tā bija Sibīrijas rubīnrīklīte (Calliope calliope).

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura, pateicoties vairāk nekā 600 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form