Nīderlandē pirmo reizi nācis pasaulē lielās pandas mazulis
Foto: Shutterstock

Nīderlandē pirmo reizi nācis pasaulē lielās pandas mazulis, kura vecākus Auvehanda zooloģiskajam dārzam aizdevusi Ķīna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zooloģiskais dārzs paziņojis, ka mazulis un viņa māte jūtas labi un atrodas jaundzimušo nodaļā, kuru atstās pēc dažiem mēnešiem. Tad arī kļūs zināms mazuļa dzimums un viņam tiks dots vārds.

Auvehanda zooloģiskā dārza paziņojumā pausts gandarījums, ka tas var palīdzēt šīs apdraudētās sugas saglabāšanā, un norādīts, ka mazulis ieņemts un piedzimis dabiskā ceļā.

Mazuļa māte Vu Veņa un tēvs Sjins Ja 2017. gadā uz 15 gadiem tika pārvesti uz Nīderlandi no Ķīnas Sičuaņas provinces.

Starp citu, gan abiem vecākiem, gan viņu pēctecim dzimšanas diena ir 1. maijā.

Jaundzimušais, tāpat kā viņa vecāki, ir Ķīnas īpašums un pēc četriem gadiem atgriezīsies senču dzimtenē, lai iesaistītos lielo pandu pavairošanas programmā.

Lēsts, ka nebrīvē pasaulē šobrīd mīt aptuveni 420 lielās pandas, galvenokārt Ķīnā, bet savvaļā tās sastopamas vienīgi Ķīnā, kur viņu izplatības areāls sarūk.

Tiesa gan, kopš 2016. gada šī suga vairs netiek uzskatīta par izmistošu, bet par tikai par apdraudētu. Lēsts, ka brīvā dabā pašlaik dzīvo 1864 lielās pandas.

Tags

Ķīna Panda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form