Rīgas zoo jauni iemītnieki – savvaļas kaķi ar vislielākajām ausīm un garākajām kājām
Foto: Publicitātes foto

Divi gadu vecie brāļi servali Zulu un Kofi, kas ir dzimuši Dvurkraloves zoodārzā Čehijā, šobrīd iepazīst jauno teritoriju aplokā līdzās tīģeru mītnei, kur vēl nesen mitinājās jenotsuņi, informē Rīgas zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savvaļā šie graciozie, aptuveni 7-14 kilogramus prāvie kaķi mīt Āfrikas savannas mitrainēs dienvidos no Sahāras tuksneša. Garajā zālē medīt dažādus sīkdzīvniekus tiem palīdz savvaļas kaķu vidū proporcionāli visgarākās kājas un vislielākās ausis, kas ļauj pārredzēt zālāju plašumus, sadzirdēt grauzēju čabināšanos un slaidā, trīsmetrīgā lēcienā satvert pamanīto medījumu.

Šobrīd dabā servalu skaits ir pietiekams, lai sugu neiekļautu Pasaules Sarkanajā grāmatā. Zoo pārstāvji gan uzver, ka tikai pagaidām, jo cilvēku tieksme rotāties ar krāšņajām servalu ādām un vēlme šos prāvos kaķus turēt mājās kā mīļdzīvniekus jau radījusi nepieciešamību sugu iekļaut CITES (1973. gada Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām) otrajā pielikumā, kas aizliedz tirdzniecību ar šīs sugas īpatņiem bez īpašas atļaujas saņemšanas.

Rīgas zoo jauni iemītnieki – savvaļas kaķi ar vislielākajām ausīm un garākajām kājām
Foto: Publicitātes foto

Arī Latvijā 2018. gada nogalē tika konstatēts mēģinājums nelegāli tirgot servalu, norāda zoodārza pārstāvji. Rīgas zoo atgādina, ka līdzās CITES noteiktajiem ierobežojumiem, savvaļas kaķveidīgo plēsēju turēšanu ārpus zoodārziem un reģistrētām dzīvnieku turēšanas vietām aizliedz Dzīvnieku aizsardzības likums. Bet, lai reģistrētu dzīvnieku turēšanas vietu, obligāti jāuzrāda dokuments, kurš apliecina dzīvnieka legālu izcelsmi.

Tags

Āfrika Rīgas zoodārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form