Rīgas zoo lauvēni gatavojas kristībām – svinīgi izziņos arī vārdus
Foto: Publicitātes foto

15. septembrī pulksten 12 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks maija nogalē dzimušo lauvēnu – meitenes un puikas – vārda došanas svinības. Kopumā iesūtīti 1429 konkursa nolikumam atbilstoši priekšlikumi, no kuriem 687 piedāvāja vārdus lauvu meitenei, bet 742 – puikam, informē zoodārza pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu zīmējumu konkursa rezultātā izvēlētos lauvēnu vārdus pasākuma laikā nosauks VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Tajā piedalījās bērni līdz 12 gadu vecumam, iesūtot lauvēnu vai lauvu ģimenes zīmējumus un pamatotus vārdu priekšlikumus.

"Prieks par lielo atsaucību un pozitīvajām emocijām, kas staro no bērnu iesūtītajiem skaistajiem zīmējumiem!," teic Rīgas mērs. "Konkursa dalībnieki piedāvā virkni radošu ideju par piemērotākajiem vārdiem jaunajiem lauvēniem, tāpēc lēmumu pieņemt nebija viegli. Lauvēnu piedzimšana un augšana Rīgas zoodārzā rīdziniekiem noteikti liks vēl vairāk lepoties ar mūsu zoodārzu, kā arī pilsētas viesiem iemīlēt šo īpašo vietu. Lauva ir Rīgas dzīvnieks, jo mūsu pilsētas ģerboni jau gadsimtiem grezno lauvas attēls."

Mazo lauvēnu nākšanu pasaulē ir īpašs notikums, jo iepriekš Rīgas zoo apmeklētāji lauvu mazuļus varēja aplūkot tikai pirms 22 gadiem. Ar Āfrikas lauvu pāri, septiņus gadus veco Kali un piecus gadus veco Cvangu, Rīgas zoodārzs saista lielas cerības, jo abi dzīvnieki ir vēl gana jauni, lai priecētu daudzus gadus, norāda zoodārzā.

Lauvu puika un lauvu meitene šobrīd attīstās atbilstoši vecumam un nu labos laika apstākļos jau ik dienas daudz laika pavada apmeklētājiem pārredzamajā pastaigu laukumā. Lauvu puika, par kura krusttēvu apņēmies kļūt Artūrs Toms Plešs, ir augumā prāvāks, ar nedaudz tumšāku kažoku un krietni vien palaidnīgāks, informē zoodārza pārstāvji. Savukārt lauvu meitene, kuras krusttēvs būs Mārtiņš Staķis, ir mierīgāka rakstura un no brāļa mēģinājumiem kost astē parasti izvairās varenā tēva Kali apskāvienos.

"Lielā aktivitāte lauvēnu vārdu došanas konkursā ir pierādījums tam, ka interese par savvaļas dzīvniekiem joprojām ir augsta," teic VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs. "Liels prieks, ka bērni izmantojuši šo radošo iespēju šādi iepazīties ar jaunajiem zoodārza iemītniekiem, un vienlaikus šis konkurss vērš uzmanību uz to, ka arī ikdienā mums jāpiekopj ilgtspējīga rīcība un pārdomāta dabas aizsardzība, lai mēs vairotu cieņu pret dabu, dzīvniekiem un apkārtējo vidi."

Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā "jutīga suga", tātad to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Suga iekļauta arī Vašingtonas konvencijas (regulē tirdzniecību ar apdraudēto dzīvnieku un augu sugām) otrajā pielikumā un tās turēšanas zooloģiskajos dārzos kontrolēšanai izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP). Kali un Cvanga, šīs programmas ietvaros, ir visai vērtīgi dzīvnieki, jo ir skaidri zināma viņu senču izcelsme – Dienvidāfrikas reģions, Krīgera Nacionālais parks. Šobrīd tiek pievērsta ļoti liela uzmanība tam, lai nebrīvē turēto (un vairoto) lauvu izcelsme būtu zināma, tādejādi nebrīvē saglabājot katram reģionam raksturīgās pasugas, no kurām vairākas ir uz izzušanas robežas.

Tags

Rīgas zoodārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form