Foto: AFP/Scanpix/LETA

Jūlija izskaņā pie jauna līguma tika Rūdolfs Balcers, kurš turpmāko divu sezonu laikā no Sanhosē "Sharks" saņems 3,1 miljonu. Ar 41 spēlē sakrātajiem 17 punktiem latviešu kreisās malas uzbrucējs apliecināja savu piederību labākajiem un nopelnīja "Sharks" uzticību. Galvenais secinājums, kas jāpaņem no pagājušās sezonas – Balcera progress aizsardzībā un likumsakarīgi pieaugušie pienākumi, viņam uzticot laiku ne tikai vairākumā, bet arī mazākumā. Ar Balceru rēķinās, bet – arī "Sharks" nekādi nevar pieskaitīt komandām, kas nākamajā sezonā pretendēs uz ko vairāk. Lai gan vārtsargu līnija kļuvusi krietni labāka, pateicoties vien tam, ka durvis tika parādītas bēdīgu sniegumu rādījušajam Mārtinam Džounsam, iekļūšana izslēgšanas spēlēs jau būs necerēti labs rezultāts.

Pagājušajā sezonā "Sharks" labākais vārtu guvējs un rezultatīvākais spēlētājs bija Evanders Keins, bet pastāv iespēja, ka 30 gadus vecais uzbrucējs komandā vairs neatgriezīsies. Sanhosē jau mēģinājusi viņu aizmainīt, tomēr pagaidām gribētāji rindā nestājas. Pie vainas ir Keina personīgās dabas problēmas. Vēl laikā, kad pārstāvēja Vinipegas "Jets", Keins nekautrējās sociālajos tīklos citu apskatīšanai izlikt attēlu, kurā it kā runā pa telefonu, taču – telefona klausuli aizstājis krietns žūksnis ar simts dolāru banknotēm. Pārfrāzējot teicienu par kailo karali... Pagājušās sezonas laikā kļuva zināms, ka Keinam ir vairāk nekā 20 miljonu parāds vairākiem Lasvegasas kazino.

Eļļu ugunij pielēja Keina topošās bijušās sievas izteikumi – līdzās tam, ka viņai nācies pārdot laulību gredzenu, lai pabarotu meitu, kamēr hokejists ballējoties pa Eiropu, tika paziņots, ka Keins veicis likmes uz savas komandas spēlēm, kas, protams, ir krimināli sodāma darbība. NHL rekordātrumā paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu. Pat ja arī neizdosies atrast pierādījumus, Keina attiecības ar citiem "Sharks" spēlētājiem ir sabojātas tiktāl, ka viņi savu rezultatīvāko spēlētāju labāk redz ejam, nevis nākam. "The Athletic" vēsta, ka vairāki "Sharks" spēlētāji dotu priekšroku Keina aizmainīšanai un to pauduši sarunās ar vadību, jo viņš pagājušajā sezonā klaji ignorējis komandas noteikumus – ar kavēšanos ieradies ne tikai uz treniņiem, bet arī uz spēļu sagatavošanos, bet nav saņēmis nekādu sodu.

Keina situācija ir svarīga arī tādēļ, ka viņš spēlē vienā pozīcijā ar Balceru. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!