Foto: Imago Sport/Scanpix/LETA

Lai gan gadu gaitā tās ir piedzīvojušas dažus izaicinājumus, sacīkšu statuss šodien neapšaubāmi ir tikpat nozīmīgs, ja ne vēl nozīmīgāks kā jebkad agrāk. Dalībnieku pieteikumu saraksts joprojām ir pārpildīts, un sacīkšu apmeklētāju skaits turpina pieaugt, jo fani pulcējas no visas pasaules. Un rekordi joprojām tiek laboti – pašreizējais apļa rekords pieder Pīteram Hikmenam. 2018. gadā viņš distanci veica 16 minūtes un 42,778 sekundes, ar fenomenālu vidējo ātrumu 218 km/h. 
Taču sacīkstes līdz pat šodienai ir laupījušas jau 280 cilvēku dzīvības, ieskaitot 263 motosportistus. Viktors Saridžs 1911. gada treniņbraucienu laikā kļuva par pirmo bojāgājušo Menas salas TT trasē. Šis, iespējams, bija pirmais cilvēka nāves gadījums Menas salā, kas saistīts motociklu vai ceļu satiksmes negadījumu. 
Starp TT sacīkšu visu laiku populārākajiem dalībniekiem ir kāds puisis, kurš septiņpadsmit reižu kāpis uz goda pjedestāla, taču tā arī ne reizes nav uzvarējis. Runa ir par 41 gadu veco Gaju Mārtinu, kurš pēdējos gados vairs nav piedalījies TT sacīkstēs, bet ir ieguvis milzīgu popularitāti kā televīzijas šovu vadītājs. Kāpēc mums par viņu vajadzētu zināt? Tāpēc, ka Mārtina mamma Rita Ķidals ir pa pusei latviete, bet viņa vectēvs Voldemārs Ķidals, kurš piedzima 1920. gadā Asītes ciemā Liepājas rajonā un Otrā pasaules kara laikā dienēja Latviešu leģionā. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!