Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Pirms pasaules čempionāta visiem bija skaidrs, ka Latvijas izlases pirmais numurs vārtos būs Elvis Merzļikins. Apzinoties Kolumbusas kluba vārtsarga apetīti, no pievienošanās izlasei atteicās Kristers Gudļevskis, kurš nevēlējās uz Tamperi doties kā rezervists. Iemeslus nebraukšanai atrada arī Jānis Kalniņš un Ivars Punnenovs, tādējādi Harijam Vītoliņam nācās lūkot pēc gados jaunākiem vārtsargiem.

Vēl pirms treniņnometnes pirmās dienas klāt bija Gustavs Grigals, tomēr pēdējā brīdī otrā numura lomu viņam no rokām izrāva Artūrs Šilovs.

Šilovs valstsvienību papildināja nepilnu nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma. Ienākšana bija strauja – sestdien aizvadījis pirmo treniņu kopā ar komandu, viņš svētdien kaldināja 5:0 uzvaru pārbaudes spēlē pret Kazahstānu, atvairīdams 41 metienu. "Man uzreiz pateica, ka būšu otrais vārtsargs un ka varbūt pavērsies iespēja. Ja būs iespējams, man iedos spēli. Visiem bija skaidrs, ka Elvis grib aizvadīt visus mačus," sarunā ar MVP atklāj 21 gadu vecais Šilovs.

Iespēju viņš patiešām sagaidīja. Tagad, pēc pārliecinošā snieguma Tamperē, mūs interesē nākamais jautājums – par iespēju arī Vankūveras "Canucks" klubā, kura sistēmā piesaistīts latviešu vārtsargs. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!