Līderība un tās komponenti

Efektīvam līderim jābūt apbruņotam ar pietiekamu psiholoģisko zināšanu bāzi un prasmēm, lai spētu sekmīgi veikt savas funkcijas un iedvesmot komandu kopējo mērķu sasniegšanai.

Vairāk par specifiskām profesionālajām zināšanām ir svarīgāks paša līdera garīgais briedums, emocionālā un garīgā inteliģence.

Emocionālā inteliģence ļauj līderim apzināties, pieņemt un vadīt savas emocijas, kas, savukārt, ļauj viņam sajust un vadīt arī komandas dalībnieku emocijas, izprast viņu rīcības motīvus un visas darba grupas locekļu attiecību dinamiku.

Garīgā inteliģence palīdz līderim saskatīt notikumus vairāk nekā no vienas perspektīvas, komunikācijas procesā translēt savas un organizācijas vērtības un pārliecības, apvienot komandu ap kopējām vērtībām un realizēt tās misiju.

Tieši līdera apzinātības kvalitāte, sevis izpratne un ikdienas uzvedībā realizētās korporatīvās vērtības ir galvenais resurss, kas ļauj tam būt par piemēru visiem pārējiem komandas dalībniekiem.

Tags

Garīgā veselība Psiholoģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form