Dzīvot jēgpilnu un apzinātu darba un privāto dzīvi: kā tas iespējams?
Foto: `Mar Newhall / cc`

Pasaule ir mainījusies, un informācijas daudzums un tās plūsmu ātrums ir pieaudzis ģeometriskā progresijā. Informācijas tehnoloģiju ietekmē pasaule ir kļuvusi atvērtāka un daudzveidīgāka, arī izvēles iespējas – plašākas. Vai tā rezultātā dzīvot ir kļuvis vieglāk? Vai cilvēki jūtas laimīgāki? Un ko tajā visā var mainīt transpersonālā biznesa psiholoģija?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Informācijas plūsmu iespaidā cilvēki bieži apjūk, jo nespēj to visu "pārstrādāt". Apmulsumu rada arī tas, ka vienlaikus pastāv tik daudz dažādu ideoloģiju, pasaules uzskatu, vērtību, pārliecību, kas ir pretrunā cita ar citu. Vienīgā pastāvīgā lieta šobrīd ir nepārtrauktas izmaiņas, kas rada nemitīgu stresu un izaicinājumu meklēt veidu, kā izdzīvot un adekvāti pielāgoties jaunām situācijām, vienlaikus nezaudējot pašiem sevi un savu psihisko veselību.

Šodien, 21. gadsimtā, izaicinājumi liek meklēt jaunus veidus, kā veidot savu biznesu, darba dzīvi, kā harmoniskāk savienot darbu ar privāto dzīvi, turklāt tā, lai neviena no tām neciestu. Cilvēki arvien agrākā vecumā saskaras ar eksistenciāliem jautājumiem:

  • Strādāju, lai dzīvotu, vai dzīvoju, lai strādātu?
  • Kāda ir mana darba jēga manā personīgajā dzīvē un plašākā perspektīvā?
  • Cik daudz esmu gatavs strādāt, par kādu cenu un kādos apstākļos?
  • Uz kādām vērtībām es balstos, un kas mani iedvesmo?
  • Kur atrast kritērijus, lai novērtētu savu efektivitāti?
  • Kāda ir mana misija, un ko vēlos atstāt aiz sevis kā sava darba rezultātu?
  • Kāda ir mana motivācija, un ko vispār es gribu sasniegt un piedzīvot?
  • Ko šajos apstākļos spēj piedāvāt transpersonālā biznesa psiholoģija?

Pirmais un galvenais tās uzdevums ir palīdzēt ieviest augstāku apzinātības līmeni darba un privātajā dzīvē, lai labāk saprastu, ko un kādēļ mēs darām. Lai spētu objektīvi izvērtētu savas subjektīvās sajūtas, darba procesā un varētu savu darba laiku padarīt efektīvāku un vairāk prieka nesošu. Izjust, saprast un realizēt savas individuālās vērtības darba procesā. Jo, kad ir atbildēts galvenais jautājums – kāpēc kaut ko daru, tad atbildēt uz jautājumu – – kļūst pavisam viegli.

Tags

Garīgā veselība Psiholoģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form