Patiesība, kā vienmēr, izrādījās daudz citādāka, nekā gaidīju.

Svadhistana – oranža krāsa, atkarībā no griešanās ātruma no izteikti sarkanīgiem līdz pat teju dzelteniem toņiem. Elements – ūdens. Atbilstoši, var izpausties kā garša, kā enerģija, kā nauda, bet galvenais Svadhistanas atslēgas vārds ir bauda! Prasme būt patīkamam un atrast pieeju jebkuram cilvēkam, spēja kontaktēties, spēja skaidri un saprotami izklāstīt informāciju.

Tāpēc šī čakra nesaraujami ir saistīta ar... skolotāja darbu, un tāpēc skolotājiem ir nebeidzamas problēmas ģimenes dzīvē. Ja vīrietim nākas piesargāties, lai viņu kāda neaizvilina, tad sievietei–skolotājai, kā likums, ir problēmas nodibināt ģimeni.

Svadhistana – tās ir emocijas, jebkuras emocijas: mīlestība, bailes, dusmas, naids – tie visi ir veidi, kā var izpausties enerģijas izsviešana no Svadhistanas čakras. Atbilstoši māksla (un īpaši – aktiera māksla) ir Svadhistanas valstība. Māksla pamatā balstās uz to, kā izsaukt cilvēkā emocijas. Sabiedrībā ar augstāku garīgās attīstības līmeni mākslinieks ir apkalpojošais personāls, aktieri un muzikanti tiek nicināti kā kaut kas tāds, par ko pie galda nerunā. Tipiskā Kali jugas sabiedrībā aktierus un muzikantus dievina un pielūdz.

Bet – Svadhistana ir ļoti nepieciešama, lai radītu un iznēsātu bērnus. Vairums dažādu veidu neauglību ir saistītas ar šīs čakras problēmām, ar emocionālo plāksni. Lūk, šeit mākslas baudīšana var nostrādāt kā terapeitisks kurss!

Cilvēkam, kas spēris soli uz augšu no Svadhistanas, izzūd bailes, adrenalīna atkarība, atkarība no azartspēlēm, viņi, kā likums, zaudē interesi par alkoholu, tabaku, narkotikām un kulinārām izvirtībām.

Par izvirtībām vispār ir atsevišķš un skumjš stāsts. Ja cilvēks aktīvi lieto kādu čakru, šīs čakras enerģija tiek izsmelta un ātri krītas uz nākamo, zemāko čakru. Svadhistanas gadījumā – no baudas uz izdzīvošanu. Lūk, kāpēc cilvēki, kuri pārsātinās ar seksu, sāk interesēties par sado-mazo, zoo-, pedo-, nekro-filiju, kāpēc pastāv homoseksuālisms.

Bauda, prieks, iekāre, dusmas – tie ir tikai ceļi, pa kuriem enerģija aizplūst no Svadhistanas, ja cilvēks nespēj atbrīvot kanālu uz augšu. Tātad galvenais uzdevums, ko cilvēkam izvirza Svadhistanas čakra, ir iemācīties šos procesus kontrolēt. Citādi enerģija aizplūdīs ar pirmo garāmejošo emociju. Un labi vēl, ja šī emocija patiešām būs tava!

Kā tā? Vai tad emocijas var iedvest? Var, prasme iedvest un izraisīt emocijas saucas māksla, un par to jau mēs runājām. Divi cilvēki vienlaikus sāk dungot vienu un to pašu dziesmu, turklāt, viens otru nedzirdot. Ir gadījies? Tā ir telepātija emociju līmenī. Sava veida empātija.