13. jūnijā Katlakalnā notiks ielīgošanas meistarklase
Foto: Agris Priedītis

Ceturtdien, 13. jūnijā, no pulksten 19 Sauliešu pilskalnā Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca, kur ikviens aicināts apgūt Jāņu laika gaidīšanas un svinēšanas mākslas un gudrības. Šogad Ielīgošanas meistardarbnīca notiek Ķekavas novada svētku nedēļas ietvaros, un kopā ar Katlakalna folkloras kopu "Rāmupe" darbosies arī citas novada folkloras kopas – Daugmales "Dāre" un Ķekavas "Brička". Neiztrūkstoši dalībnieki būs arī Katlakalna Tautas nama ļaudis, vēsta pasākuma rīkotāji.

Celies, brālīti, aunies kājas.
Iesim Jānīti ielīgot!

Dienas arvien stiepjas garumā, naktis raujas īsumā. Gaišākais laiks iet pār mūsu Dievzemīti. Staro saule debesis un ziedi pļavās, skan putnu, vasaras vēju un auglīga lietus balsis. Skan priecīgu ļaužu balsis, gaidot spožāko gada nakti – Jāņu nakti. Ielīgošanas, Jāņu gaidīšana laiks ir tik piepildīts: tik daudz kas jāsarūpē un jāpaveic, ka tā vien būs, ka, vienu, otru un trešo darbiņu izdarījuši, mēs attapsimies, ka Zāļu diena un Jāņu vakars jau uz sliekšņa.

Šai vakarā tiks vītas vītnes, vijas un vainagi, posts Jāņu kalns, dziedātas līgotnes, daudzināts Jāņa tēvs un Jāņa māte, aplīgots ozols un Jāņa bērni, kurta uguns, vārīts Jāņu siers, darināts uguns rats, klāts kopīgs mielasta galds ar līdzņemtiem, Jāņu laikam raksturīgiem gardumiem, būs arī rotaļas un dejas.

"Jau vairākus gadus Katlakalna folkloras kopa "Rāmupe" un Katlakalna Tautas nama ļaudis katlakalniešus un citus tautas tradīcijās ieinteresētos, tuvus un tālus ciemiņus un draugus aicina uz Jāņu ielīgošanas meistardarbnīcu. Jau krietnu laiku pirms Jāņu vakara mēs sanākam kopā mūsu īpašajā vietā Sauliešu pilskalnā un stāstām, rādām, dziedam, darbojamies visi kopā un dalāmies savā pieredzē, savā Jāņu laika dziesmu, rotaļu un deju pūrā," stāsta Katlakalna folkloras kopas pārstāve Gunta Saule. "Lai Vasaras saulgriežu naktij godam sagatavotos un noskaņotos, tiksimies 13. jūnijā un būsim kopā pirmsjāņu gatavošanās noskaņās! Aicināsim līdzi radus, draugus un kaimiņus!"

Source

Orākuls.lv

Tags

Jāņi
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form