Beidzamajos gados aug interese par ezotēriku, un aug arī ezotērikas un maģijas skolu skaits. Tajā pašā laikā vairums joprojām neņem vērā pasaules energoinformatīvo pusi. Cilvēkiem ar atvērtāku skatījumu tas dod priekšrocības, protams, ja viņi patiešām pārzina energoinformatīvās mijiedarbības tehnikas.

Mēs nemitīgi esam pakļauti svešai iedarbībai – apzinātai vai neapzinātai. Eksistē arī vesela "okulto pakalpojumu" industrija, kuras pārstāvju vidū ir gan šarlatāni, gan īsti speciālisti. Lielākoties šie speciālisti lieto savu, specifisku terminoloģiju. Es noņemšu tev smagu krustu, teiks čigāniete. Jums uzlikts dzimtas lāsts, to ir ļoti grūti noņemt, un šis pakalpojums maksās ļoti dārgi – šādi paziņojumi dzirdami maģijas salonos. Bet – vai viss tiešām ir tik baisi? Vai ļaudis bieži cieš no profesionālu magu darbībām? Vai šādai ietekmei var pretoties saviem spēkiem? Jebšu katrā ziņā jāvēršas pie dziednieka vai tantiņas-vārdotājas, kura noņems lāstu un izārstēs noskaudumu?

Aplūkosim maģiskās iedarbības veidus, kādiem cilvēks var tikt pakļauts. Ekstrasensi, magi un dziednieki, iedarbojoties uz cilvēku, pirmām kārtām aizskar viņa enerģētisko (ēterisko) ķermeni. Tāpēc, pirms aplūkot enerģētiskos bojājumus, vispirms jāpievēršas cilvēka enerģētiskajai struktūrai.