
Kādas Amerikas augstskolas profesors aprēķinājis, kad attīstīto valstu iedzīvotāji piedzīvo pusmūža krīzi, raksta "Forbes.ru". Kā izrādās, dzīves pieredzi ļaudis visbiežāk pārvērtē tuvāk piecdesmit gadu vecumam.
Pusmūža krīzes kulminācija attīstīto valstu iedzīvotājiem iestājas 47 gadu vecumā, aprēķinājis profesors Deivids Blenčflauers no Dartmutas koledžas, kas ir viena no vecākajām augstskolām ASV. Profesors apkopojis statistiku par 132 pasaules valstīm. Pētījuma rezultātus izplatījis Amerikas Nacionālais ekonomisko pētījumu birojs, vēsta "Bloomberg".
Blenčflauers izpētījis, ka katrā valstī eksistē sava "laimes līkne", kas dzīves laikā veido U burta formu. Zemākais laimes punkts ir pusmūžā. Izrādās, ka attīstītajās valstīs vidēji šis brīdis pienāk 47,2 gadu vecumā, bet jaunattīstības valstīs – gadu vēlāk.
"Līknes trajektorija ir vienāda gan valstīs, kurās ir augsta vidējā alga, gan tur, kur tā nav, gan tur, kur vidējais dzīves ilgums palielinās, gan tur, kur tā nenotiek," Blenčflauera pētījuma secinājumus citē "Bloomberg". Pagaidām citi pētījuma rezultāti netiek publiskoti.