Vienkāršs un efektīvs Jaungada rituāls sirsnīgāko vēlmju piepildījumam
Foto: Adam Tarwacki / cc

Šis rituāls jāveic Vecgada vakarā vai jaunā gada pirmajā Pilnmēness dienā (tā būs 12. janvārī). Kā jau lielākā daļa gadumijas rituālu, tas domāts tavu vissirsnīgāko vēlmju piepildīšanai. Labā ziņa ir tā, ka vēlmju skaits šajā gadījumā nav stingri ierobežots!

Tev būs nepieciešami egļu zariņi un zaļa vaska svece. Tiem, kuri dzīvo Rīgā, tos ir iespēja iegādāties speciālās eglīšu tirdzniecības vietās. Protams, labāk, ja varēsi doties uz mežu un zarus sagādāt pats.

Atceries, ka, ejot mežā, ir jālūdz Meža garam atļauja savākt egļu zariņus un jāatstāj ziedojums – tā var būt maizīte, zivs, gaļa, saldumi... Vēlams, dabiskas lietas.

Kad tas ir izdarīts, sagriez no vairākām eglītēm zariņus (izsaki pateicību katrai eglei un atstāj pa kādai monētiņai) – tik daudz, lai pietiktu vainaga nopīšanai. Kad zari ir savākti, aizejot neaizmirsti pateikt paldies Meža garam par palīdzību.

Sapin egļu vainagu. Tā vidū ieliec zīmīti ar savām vēlmēm. Noliec sev priekšā uz galda. Ieliec svečturī sveci, aizdedzini to, tad izsaki šādus vārdus: "Kad vecais gads par apli kļūst un katru reizi atkal ceļu sāk no jauna, tad vainags šis no egļu zariem, kas dāvāts man no Meža gariem, brīnumus lai manā dzīves aplī ietver. Visu gadu lai tie turpinās, lai gada laikā spēks tiem uzkrājas. Kamēr gads ar gadu nemijas, šo vārdu spēks lai darbojas! Lai notiek tā!"

Pēc trim dienām egļu vainags jāsadedzina. Kad tas sāk degt, izsaki šādus vārdus: "Kā ugunskurs no dzirksteles aizdegas, liesma augšup paceļas, visu apkārt izgaismo, ar siltumu apgaro, tā mans egļu vainags, ar vārdu spēku un svētību pildītais, ugunī sadegot, gaismu manai dzīvei atdodot. Manas vēlmes uguns no vainaga atbrīvo un dzīvē iemieso! Kamēr Vecais gads ar Jauno gadu lomām mīsies,
labklājībai, veiksmei un pārticībai manā dzīvē vienmēr vieta atradīsies! Lai notiek tā!"

Tas arī viss! No galvas nekas nav jāmācās, tekstu var lasīt no lapiņas. Ja neizdodas sadabūt zaļu vaska sveci, vari ņemt parastu vaska sveci vai – sliktākajā gadījumā – parastu zaļu parafīna sveci. Lai viss piepildās!

Tags

Jaunais gads Rituāli

Comment Form