Atkarības mums līdzās
Pieteikties

Atkarības mums līdzās 

Ja pašam, kādam no tuviniekiem, draugiem vai darba kolēģiem ir problēmas, ko izraisa dažāda veida vielu vai procesu lietošana vai atkarības, tad pazīstama ir gan dusmu un bezspēcības, gan baiļu un līdzcietības sajūta, kuru pavada spēcīga vēlēšanās - kaut es pats vai konkrētais cilvēks saprastu, kādu postu viņa atkarības nodara viņam pašam un ikdienā līdzās esošajiem cilvēkiem.

Atkarību jomā strādājošs speciālists var palīdzēt gūt informāciju par kaitējumu un sekām, mazināt stigmatizāciju, palīdzēt stiprināt motivāciju un piemērot ārstēšanu mērķa sasniegšanai. Sarunu vakarā gaidīti gan tie, kas paši cīnās vai cīnījušies ar atkarībām, gan tie, kas atrodas cīnītājiem līdzās.

Pasākumu vadīs ārste narkoloģe Ilze Maksima un psihoterapeits un psihiatrs Artūrs Utināns.

Pasākums notiek interneta žurnāla "Viņa.lv" organizētā cikla “Sarunas spēkam” ietvaros, kurā kopā ar profesionāliem psihoterapeitiem un citiem uzticamiem un pieredzējušiem padomdevējiem meklējam atbildes sasāpējušiem attiecību jautājumiem un dzīves situācijām.

Ilze Maksima
Ilze Maksima
Ilze Maksima, Ārste, narkoloģe
Ilze Maksima, Ārste, narkoloģe

Dr. Ilze Maksima strādā par narkologu kopš 2004. gada. Šobrīd sniedz ārsta konsultācijas veselības centrā "Vivendi" un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā. Ir Latvijas Narkologu asociācijas valdes un Sertifikācijas komisijas locekle, apmācīttiesīgs speciālists. Piedalījusies arī dažādu ar atkarībām saistītu metodisko materiālu un vadlīniju izstrādē.

Artūrs Utināns
Artūrs Utināns
Artūrs Utināns, sertificēts psihoterapeits un psihiatrs
Artūrs Utināns, sertificēts psihoterapeits un psihiatrs

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas virsārsts kopš 2011. gada. 1991. gadā beidzis Latvijas Medicīnas Akadēmiju un 1993. gadā internatūru psihiatrijā. Astoņus gadus studējis psihodinamisko psihoterapiju vairākās Zviedrijas psihiskās aprūpes speciālistu organizētajās apmācības programmās. Autors grāmatām “Cilvēka psihe. Tās darbība, funkcionēšanas traucējumi un ārstēšanas iespējas”, “DNS, matrice un cilvēka uzvedība” un „Romantiskā mīlestība un psihiskie traucējumi”.

Tags

Azartspēļu atkarība Alkoholisms Līdzatkarība
 • kad:

 • kur:

  Cafe Film Noir, Elizabetes iela 61, Rīga
 • Biļetes cena:

  25 Eur vienai personai
  40 Eur divām personām
 • svarīgi:

  Pasākuma norise netiks filmēta, un apmeklētājiem tiek garantēta pilnīga konfidencialitāte.