Par Itālijas čempionvienību futbolā svētdien pirmo reizi pēc deviņu gadu pārtraukuma kļuva Turīnas "Juventus" vienība.

Priekšpēdējās kārtas spēlē "Juventus" svētdien ar rezultātu 2:0 (1:0) izbraukumā pārspēja "Cagliari" vienību.

Šajā mačā jau cīņas sākumā rezultātu atklāja Mirko Vučiničs, bet 74.minūtē bumbu savos vārtos ieraidīja Mikēls Kanjīni.

Neveiksmi piedzīvoja vienīgā "Juventus" konkurente, iepriekšējās sezonas spēcīgākā vienība "AC Milan", kas pilsētas derbijā ar 2:4 (1:1) piekāpās "Inter".

Otrā puslaika sākumā savus otros vārtus mačā guva Zlatans Ibrahimovičs un "AC Milan" izvirzījās vadībā ar 2:1, tomēr atlikušajā laikā precīzi sita tikai "Inter" spēlētāji.

"Juventus" A sērijas čempionātā uzvarēja 28.reizi vēsturē un oficiāli pirmoreiz kopš 2003.gada. Kopš tā laika vienība pieredzējusi pat īslaicīgu uzkavēšanos otrajā līgā, kā arī 2005. un 2006.gada čempiontitulu atņemšanu spēļu sarunāšanas skandāla ietvaros.

Turīnas klubs ir titulētākais Itālijā - otro vietu ar 18 čempionu kausiem dala abi Milānas klubi.

Kārtu pirms Itālijas čempionāta beigām "Juventus" kontā ir 81 punkts 37 spēlēs un tam četrus punktus zaudē "AC Milan" vienība.

Trešā vieta ar 61 punktu ir "Udinese" kontā, par diviem punktiem mazāk izcīnījusi Romas "Lazio", bet pa 58 punktiem ir "Napoli" un "Inter" komandām.