Foto: Reuters/Scanpix

Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī ir apmierināts ar 2020.gada Eiropas čempionāta norises vietām, kaut sacensības nenorisināsies Stokholmā un Kārdifā, kas iepriekš tika minētas kā favorītes.

"Vēlējos, lai sacensības notiek visā Eiropā, un šodien redzam, ka tās sniedzas no austrumiem līdz rietumiem, no ziemeļiem līdz dienvidiem," izteicies Platinī.

Kā zināms, 2020.gada finālturnīrs nenotiks, kā ierasts, vienā vai divās valstīs, bet gan visapkārt Eiropai. Spēles kopumā rīkos 13 dažādos stadionos.

Pusfināli un fināls tiks aizvadīti Vemblija stadionā Londonā, ceturtdaļfināli risināsies Minhenē (Vācija), Baku (Azerbaidžāna), Sanktpēterburgā (Krievija) un Romā (Itālija).

Tāpat četrās minētajās pilsētās notiks pa trim apakšgrupu spēlēm.

Vēl pa trim apakšgrupu spēlēm, kā arī astotdaļfināla mači risināsies Kopenhāgenā (Dānija), Bukarestē (Rumānija), Amsterdamā (Nīderlande), Dublinā (Īrija), Bilbao (Spānija), Budapeštā (Ungārija), Briselē (Beļģija) un Glāzgovā (Skotija).

Kopumā uz spēļu uzņemšanu bija saņemti 19 pieteikumi, no kuriem piemērotākos izvēlējās UEFA izpildkomiteja. Bez tiesībām rīkot mačus palika Minska (Baltkrievija), Sofija (Bulgārija), Skopje (Maķedonija), Jeruzaleme (Izraēla), Stokholma (Zviedrija) un Kārdifa (Velsa).

Jau pirms balsošanas no pretendentu vidus tika izslēgtas Minska, Sofija, Skopje un Jeruzaleme.

"No atlikušajām 15 valstīm četras bija no Austrumeiropas, un visas tika izvēlētas," Platinī norādīja, ka būtu vēlējies redzēt vairāk kandidātes no austrumu reģiona, norādot, ka Skopje, visdrīzāk, arī tiktu izvēlēta, ja izpildītu kritērijus.

"Paskatieties uz ceturtdaļfināliem - tur ir divas Austrumeiropas un divas Rietumeiropas valstis," izteicās Platinī. "Izpildkomitejas biedri centās atrast balansu, lai tās būtu īstas Eiropas sacensības."

2020.gadā Eiropas meistarsacīkstes svinēs savu 60 gadu jubileju, kas radīja domu organizēt sacensības pa visu Eiropu.

"Aizvedīsim sacensības uz valstīm pa visu Eiropu, īpaši tām, kurām citādi nebūtu iespējas tās organizēt," izteicās UEFA prezidents.

Runājot par cilvēktiesību jautājumiem, piemēram, spēļu rīkošanu Azerbaidžānā, Platinī kārtējo reizi norādīja, ka "futbols ir futbols, bet politika ir politika".

"Ja mēs skatītos uz visām šīm problēmām, mēs pasaulē neredzētu daudz futbola," piebilda francūzis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!