Nīderlandes titulētais futbola klubs Amsterdamas "Ajax" trešdien UEFA Eiropas līgas pusfināla pirmajā spēlē savā laukumā ar 4:1 (2:0) sagrāva Francijas vienību Lionas "Olympique", sperot platu soli finālam.

"Ajax", kas savulaik četras reizes ir izcīnījusi Eiropas spēcīgākā kluba titulu, pirmajā puslaikā pēc Bertrāna Traores un Kaspera Dolberga sitieniem izvirzījās vadībā ar 2:0, piedevām Traore otrajā vārtu guvumā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, savukārt 49.minūtē pēc Amina Junesa sitiena mājinieki jau bija priekšā ar 3:0.

Spēles 66.minūtē Matjē Valbuena samazināja starpību līdz 1:3, tomēr pēdējais vārds šajā mačā piederēja mājiniekiem, kuru rindās 71.minūtē savus otros vārtus guva Traore. Jāpiebilst, ka Burkinafaso futbolistu uz Amsterdamas komandu ir iznomājusi Londonas "Chelsea".

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas.

"Ajax" pēdējo reizi kādā no Eirokausu turnīru fināliem spēlēja 1996.gadā, kad UEFA Čempionu līgas finālā zaudēja Turīnas "Juventus".

Tikmēr UEFA Eiropas līgas otrā pusfinālā ceturtdien Spānijas klubs Vigo "Celta" uzņems Mančestras "United" komandu.

UEFA Eiropas līgas finālspēle 24.maijā notiks Stokholmā.