Foto: LETA
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja pieteikumu par kustamās mantas apķīlājuma atcelšanu strīdā par "Skonto" stadiona mantu.

Kā informēja tiesas pārstāve Oksana Hvostova, tiesa nolēma apmierināt SIA "Adventika Group" pieteikumu par prasības nodrošināšanas atcelšanu. Lēmums nav pārsūdzams un izpildāms nekavējoties.

Lēmums par prasības nodrošinājumu daļā tiesā tika pieņemts 13.martā ar norādi, ka lēmums apmierinātajā daļā stājies spēkā attiecīgajā dienā.

Martā Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika ierosināta lieta SIA "Light" prasībā pret "Adventika Group" par īpašuma tiesību uz kustamu mantu atzīšanu un valdījuma piešķiršanu, vienlaikus ietverot lūgumu par prasības nodrošināšanu jeb par kustamās mantas apķīlāšanu, ko tiesa daļēji apmierināja. Lietu vēl nav sākts skatīt pēc būtības.

Nolūkā novērst "Adventika Group" piederošās mantas izvešanu no "Skonto" uzņēmums un SIA "Fitnesa parks" pārstāvji vērsās pie tiesu izpildītāja, lūdzot par apķīlājamās mantas glabātāju noteikt Juriju Kalniņu. Uzņēmums sūdzībā tiesai norādīja, ka tiesu izpildītājs, izpildot tiesas lēmumu, "ir pieļāvis būtiskus likuma normu pārkāpumus", proti, ignorējis tiesneses lēmumā norādīto, ka pirkuma līgumā uzskaitītās mantas izvešanai no stadiona nav pamata, un ar to pārkāpis likumu.

Kā ziņots, strīdu epicentrā nonākušā "Skonto" stadiona nekustamā un kustamā īpašuma īpašnieks "Adventika Group" vērsās policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par tiesu izpildītāja pilnvaru pārsniegšanu demontāžas darbu veikšanas dēļ.

Aprīļa sākumā "Skonto" stadionā sākās kustamā īpašuma demontāža, noņemot apgaismojuma stabu prožektorus un tribīņu krēslus. Kā portālam "Delfi" toreiz tika apliecinājis "Light" īpašnieks Alans Selters, "Skonto" stadionā notiek uzņēmumam piederošās kustamās mantas apķīlāšana un izņemšana, kā to paredzot tiesas spriedums. Saskaņā ar portāla ziņoto, uzņēmuma īpašums esot stadiona tablo, tunelis, pa kuru futbolisti iznāk uz spēlēm, kā arī stadionā esošie futbola vārti.

Savukārt LFF prezidents Guntis Indriksons 19.aprīlī paziņoja, ka ir panākta vienošanās, ka demontāža "Skonto" stadionā vairs nenotiks un Latvijas futbola izlases spēli ar Portugāli varēs aizvadīt minētajā vietā.

Tikmēr raidījums " De facto" vēstīja, ka kriminālprocesā, kas sākts pēc "Skonto" stadiona pārdošanas darījuma, par aizdomās turētajām atzītas vairākas personas, tostarp arī Igaunijas pilsonis Alans Selters, kura interesēs pēdējās nedēļās no stadiona tika izvesti krēsli un cita manta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!